RX 6700XT sistem nasıldır?

• Konuyu başlatan Mkann
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 741
Evet sadece Steam üzerinden oyun indireceğim için pek yazılımı kullanacağımı sanmıyorum ısınma olayı ile de izlediğim videolarla 60 dereceyi geçmiyor diye gördüm.

Uzun vadede sorun çıkarabilir ama mesela soğutma açısından iyi bir marka alırsanız sıkıntı çıkmaz zaten dostum bence al son bütçen buysa zor bulursun bu fiyata hayırlı olsun.

Yok AMD donanımsal olarak çok iyi ama ısınma ve yazılımsal sıkıntıları var ondan dedim.
Daha fazla güç tükettiği için AMD kartlar bazen biraz daha ısınabilir, işlemci konusuna gelirsek söz konusu bile değil. Wattman hatası vesairede artık bu seride binde bir olsa bile çözülüyor hemen sistemede zararı yok ayrıca.

Uzun vadede sorun çıkarabilir ama mesela soğutma açısından iyi bir marka alırsanız sıkıntı çıkmaz zaten dostum bence al son bütçen buysa zor bulursun bu fiyata hayırlı olsun.
asus alacağım ekran kartını, soğutmayı da bütçem olduğu ilk zaman takviye yapacağım

asus alacağım ekran kartını, soğutmayı da bütçem olduğu ilk zaman takviye yapacağım
kendi soğutması 2kda 60 dereceyi geçmiyor izlediğim testlerde

Evet NVIDIA daha iyi o konuda haklısınız ama bütçemi ne yazık ki aşamıyorum.

Aynı sorunu bende yaşamıştım önceki PC AMD ekran kartıydı yazılımsal olarak sıkıntı çekiyordum ama AMD bayağı çözdü sıkıntıları mesela WattMan hatası çok nadir oluyor ben NVIDIA yazılımı çok iyi olduğu için RTX gibi DLSS gibi onlar açısından ama dediğim gibi AMD daha donanımsal olarak iyi NVIDIA 90 FPS alıyorsan AMD 100 120 FPS alırsın ama yazılımsal olarak sıkıntı çekebilirsin ama FSR ayarı var AMD onun içinde alınabilir.

Aynı sorunu bende yaşamıştım önceki PC AMD ekran kartıydı yazılımsal olarak sıkıntı çekiyordum ama AMD bayağı çözdü sıkıntıları mesela WattMan hatası çok nadir oluyor ben NVIDIA yazılımı çok iyi olduğu için RTX gibi DLSS gibi onlar açısından ama dediğim gibi AMD daha donanımsal olarak iyi NVIDIA 90 FPS alıyorsan AMD 100 120 FPS alırsın ama yazılımsal olarak sıkıntı çekebilirsin ama FSR ayarı var AMD onun içinde alınabilir.
tekrardan bir göz gezdireceğim NVIDIA alabilir miyim diye eğer yapamazsam 6700xt son kararım olacak

Geri
Yukarı