RX 6700XT sistemde oyunlar kötü gözüküyor

Fikop

Hectopat
RAM
Cl16 3200 mhz 16 gb
Ekran kartı
XFX SWİFT 6700XT
Anakart
Msi b450m-a pro max
İşlemci
R5 3600x
Ekran kartı olarak GTX 1660'tan RX 6700XT'e geçtim. Oyunlarda ayarları en yüksekte oynayarak güzel bir görüntü kalitesi elde ederim düşüncesiyle girerken istediğim sonuçları alamadığımı fark ettim. Oyunlar her şey en yüksek ayalarda olmasına rağmen netlikten uzak oluyor gibi geliyor. Spider-Man, RDR 2, Control gibi oyunlarda denemedim ve hangi oyuna girersem girerim beklediğim görüntü kalitelerini elde edemedim. Acaba ekran kartı yükseltme sonrası oluşan beklenti sebebiyle psikolojik olarak mı tatmin olmuyorum diye düşünmüyor değilim.
Ek olarka FSR açık mı diye soracaklar arkadaşlar adına önceden yazayım, hayır FSR açık değil :).
Driver sürümüm: 23.8.2

Dosya Ekleri

• nhMqwYwf2A.png
    nhMqwYwf2A.png
    273,1 KB · Görüntüleme: 33
  • BC59xlWXae.png
    BC59xlWXae.png
    272,7 KB · Görüntüleme: 33
  • 75hy2it9zv.jpg
    75hy2it9zv.jpg
    260 KB · Görüntüleme: 30
  • asdaad.png
    asdaad.png
    79,7 KB · Görüntüleme: 33
  • imaasdage.png
    imaasdage.png
    71,3 KB · Görüntüleme: 29
  • image.png
    image.png
    121,2 KB · Görüntüleme: 27
Radeon Software'den sırasıyla Oyun - Ekran'a girip Virtual Super Resulation'ı aktif edin. Sonrasında oynayacağınız oyunda çözünürlüğü 1080p (örn: 2k) yukarısına ayarlamayı deneyin. Bir sorununuz olduğunu sanmıyorum muhtemelen gözünüze öyle geliyordur.

DDU ile sürücüyü silin, aynı sürücüyü tekrar kurun fakat seçenekler kısmından Full install değil de driver only seçeneğini seçin. Bu ayar AMD Radeon Software'ı kurmayacaktır. Ona göre hareket edin. Ben yukarıda anlattığımı yapınca oyun daha güzel görünmüş, pikselleşme ortadan kalmıştı.

DDU ile sürücüyü silin, aynı sürücüyü tekrar kurun fakat seçenekler kısmından Full install değil de driver only seçeneğini seçin. Bu ayar AMD Radeon Software'ı kurmayacaktır. Ona göre hareket edin. Ben yukarıda anlattığımı yapınca oyun daha güzel görünmüş, pikselleşme ortadan kalmıştı.
Bu bahsettiğiniz kısım tüm oyunlar adına mı geçerliş yoksa control'de mi yaşadınız sadece?

Radeon Software'den sırasıyla Oyun - Ekran'a girip Virtual Super Resulation'ı aktif edin. Sonrasında oynayacağınız oyunda çözünürlüğü 1080p (örn: 2k) yukarısına ayarlamayı deneyin. Bir sorununuz olduğunu sanmıyorum muhtemelen gözünüze öyle geliyordur.
Tamam bunu bende biliyorum ama bu bana performans kaybı yaşatacaktır. Ben herhangi bir üst çözünürlük ayarı kullanmadan güzel görüntü elde edemez miyim?

Geri
Yukarı