RX 6750 XT için 2K monitör önerisi

enesbae

Centipat
Daha fazla  
Selam, arkadaşlar. Monitör arayışındayım.
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Ekran kartı: XFX RX6750 XT.
Anakart: ASUS ROG B550F-Gaming.
Sistemin bu parçalardan oluşuyor. Oynayacağım oyunlar arasında God of War gibi hikayeli oyunlar, CoD gibi rekabetçi oyunlar da var. 27 inç 2K 144-165Hz bir monitör bakıyorum. Marka takıntım yok ama ASUS, LG gibi bilinen ve güven veren markalara yöneliyorum gibi duruyor. Bütçeye gelecek olursak da 5500 TL civarı, daha üstüne çıkmam pek olası değil. Şimdi linkini atacağım monitör dikkatimi çeken bir tanesi, https://www.amazon.com.tr/Asus-Vg27Wq-Monitör-inç-Wled/dp/B083S87D5K/ref=asc_df_B083S87D5K/?tag=trshpngglesp-21&linkCode=df0&hvadid=510275996110&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=16825397625343011496&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9056860&hvtargid=pla-902605076101&psc=1

Paylaştığınız monitör çok iyi fakat incelediğimde V-Sync uyumlu olmadığını gördüm sizin için problem yoksa alabilirsiniz. 2. el baktınız mı hiç?

ASUS TUF VG27aqz öneririm 2 gün önce aldım bende memnunum.
Problem diyebileceğimiz olaylar var mı hocam monitörde, ghosting gibi mesela ?

Paylaştığınız monitör çok iyi fakat incelediğimde V-Sync uyumlu olmadığını gördüm sizin için problem yoksa alabilirsiniz. 2. el baktınız mı hiç?
Dediğiniz v-sync uyumluluğu nedir tam olarak ? Bu arada 2. el hiç bakmadım, almışken 0 almak istiyorum.

AMD ayarlarında V-sync'i şimdiki 720p Asus monitörümde açıp kapatabiliyorum, yani şu anki monitörümde o ayarı yapabiliyorsam bunda da yapılır herhalde

Son düzenleme:
Hayır hocam herhangi bir sorunu yok HDR modunu beğenmedim sadece bir de biraz ışık sızması mevcut zaten IPS panallerin hepsinde mevcut bu sorun bunlar dışında diyebileceğim olumsuz bir şey yok.

HDR modunu neden beğenmediniz bende iki model arasında kaldım. Sizin aldıgınız bir de VG27AQ1A modeli arasında kaldım. Sizin aldıgınızda pivot var bunda ise 1milyar renk desteği çok arada kaldım doğrusu

Geri
Yukarı