RX 6750 XT sürücüsü siliniyor

Sasageyo

Hectopat
Selam. Yakın zamanda yeni sistem topladım. 2-3 gün kadar gayet rahat kullanabiliyordum. Dün gece YouTube'da gezerken bir anda siyah ekran verdi sistem. Kasanın güç tuşuna 1 kere bastım kapanmadı. 2. kere bastım bastıktan 5 sn sonra kapandı (normalde bastığım anda hemen kapanırdı). Sistem tekrar açıldığında baktım ki ekran kartı driverı yok. 170Hz kullanıyordum, 64Hz olmuş ve değiştiremiyordum. Masaüstüne sağ tıklayınca AMD software de gözükmüyordu. Windows arama çubuğuna AMD software yazıp uygulamayı buldum. Açınca böyle bir uyarı verdi:

1656495946372.png

Sonra gittim tekrar indirdim 22.5. 1 sürümünü. Sürücüyü kurarken fabrika ayarlarına dön dedim. Sistemi yeniden başlattı tekrar kurdu driverı. Sonra yine 1 saat sıkıntısız kullandım. Ve yine siyah ekran verdi sistem. Güç tuşuna bastım kapatmak için yine 5 saniyede kapandı. Şimdi geri açtım sistemi ve AMD software tekrar yok yine sürücüm silinmiş. Sistemde bir sorun mu var, bunu nasıl çözerim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem özelliklerim:
  • RAM Crucial Ballistix 3200MHz CL16 2X 8 GB.
  • Ekran kartı XFX merc RX 6750 XT.
  • Anakart MSI MAG B550M Mortar.
  • İşlemci R5 5600.
  • PSU High Power performance gd 750W 80+ Gold.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Update bazen saçmalayıp eski bir sürücü yüklemeyi deniyor. Otomatik sürücü yüklemesini kapatın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı