Elektronik RX 6800 12.999 TL!

Daha ucuza olursa 7700xt 6800 yerine tercih edilir yakın performans, üzerine koy bunu al diye nvdia 4000 serisi al dersen okeyde bunda değil bence
Asıl soru RX 6800'ün 2K'da bu kadar VRAM tüketen ayarları taşıyacak kas gücü var mı? 13K edecek bir kart değil.
6800 alameti farikası 1080p bu çözünürlükte de canavar, fsr la iyi sonuçlar alabilirsin

Asıl soru RX 6800'ün 2K'da bu kadar VRAM tüketen ayarları taşıyacak kas gücü var mı? 13K edecek bir kart değil.

Ben direkt AMD almam zaten hocam fanboyluk değil yaşadığım durumlar gına getirdi sıfır isteyen VRAM bolluğu isteyen için paylaştım normalde 2.elden 8K civarına çok rahat bulunan bir kart bu temiz olanları. Kas gücü olarak 2K Ultra için şu anlık yeter ama kısa zamanlı gider.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin kendi tercihi fakat ben VRAM tarafındayım FSR 3 zaten 6000 serisinede çıkacak fg desteği ile ekstradan VRAM pek işe yaradığı yok demek için çok erken 2K için ilerideki yapımları da düşünmek lazım oyun firmaları düşünmeden VRAM, CPU, GPU optimizasyonu yapmadan oyunları piyasaya sürüyorlar riske atılmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodada belli aradaki performans farkı.

Bu bana 2019'da çıkan 5500 XT ile RX 580'in kıyası gibi geliyor. 5500 XT de taze sürücüleriyle RX 580'i zar zor geçerken ya da geri kalırken millet fosil RX 580'leri sıfır almaya devam ediyordu.

Ama zamanla hem 5500 XT, RX 580'i hatta 590'ı her oyunda tokatlamaya başladı, hem sürücü desteği tam gaz devam ediyor, hem de mimarisi güncelliğini koruyor. AMD hiçbir koşulda 7700 XT'yi RX 6800'e ezdirmeyecektir. RX 7000 serisi sönük çıksa da 1-2 seneye ciddi farkla görebiliriz. Zaman yeni mimarilerin lehine işler hep.

İndirim iyi güzel ama sıfır alınmaz gibi geliyor bana. En güncel ve en yeni nesil her zaman artı olarak döner.

RX 7700XT'den 4 GB VRAM az ama, kartın güncel ve en yeni mimarı olması bu eşitliği her an bozabilir.

RX 6800 zaten ekmeğini yemiş. Güzel kart olsa bile bu saatten sonra performans olarak daha da üste çıkmaz. O yüzden 1 veya 2K fazla verip 7700XT almak daha mantıklı.

Yani 1-2K Farka da değer.

2. el rahatlıkla 7500-8000'e bulabilirsiniz, sıfırını almaya gerek yok. Sıfır alacaksanız yeni olmalı, yani 7700 XT ve üzeri. 6800 kas gücü olarak oldukça başarılı olsa da yaşı itibariyle sıfır alınmayı hak eden bir model değil. Birisi Ekim 2020 çıkışlı, birisi Ağustos 2023 çıkışlı.

Direkt olarak konudaki XFX SWFT 6800 modelini kullanıyorum, buz gibi çalışıyor. Muhtemelen 6800 XT için düşünülmüş bloğu olduğu gibi 6800'e de geçirmişler :D Tabii bu modelin TBP'si diğerlerine göre biraz daha düşük, onun da etkisi var biraz. 2. el bakan olursa veya 16 GB VRAM diye tutturanlar için belirtmek istedim.

6000 serisi 2.elde çok uygun fiyatlara bulunabiliyor. Ayrıca 7000 serisine göre daha da verimliler. Güç tüketim değerleri 6000 serisinde çok daha iyiydi. Yeni nesil verimlilik açısından çok da iyi değil bana göre.

Ben de XFX 6800 var 2. el sıfır kapalı kutu aldım 10 k ya 5, 6, aydır kullanıyorum daha hiç WattMan hatası almadım eğer alacaksanız bu parya sıfır almayın. 2. el de çok fazla seçenek var ama kart canavar.

6000 serisi 2.elde çok uygun fiyatlara bulunabiliyor. Ayrıca 7000 serisine göre daha da verimliler. Güç tüketim değerleri 6000 serisinde çok daha iyiydi. Yeni nesil verimlilik açısından çok da iyi değil bana göre.

İkinci el kısmı doğru Red Devil 6800XT'yi 7 bin civarına almıştım ama daha verimli değiller RX 6000 serisinde kartların tam güç tüketimi yazan gibi değil, tamamını ölçmüyor yine çok büyük gelişme yok giriş orta segmentde ama özellikle 6800XT 7800XT, 6950XT 7900GRE farkına bakarsan fark görünüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı