RX 6800 FurMark değerleri nasıl olmalı?

ertmee

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar ilan bakıyorum, güzel bir kart buldum. Referans için FurMark tesleri bakıyorum ama 1080p 0X test sonucunu bulamadım. Bu karta sahip olan varsa hızlıca yapıp değerlerini atabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p test sonucu karşılaştırmanıza gerek yok. 1440p veya 2160p değerler ile orantılı bir sonuç veriyordur zaten. Ayrıca aldığınız kişinin işlemcisi yeteri kadar iyi değilse 1080p skoru da darboğaz nedeni ile düşük çıkabilir.

1080p test sonucu karşılaştırmanıza gerek yok. 1440p veya 2160p değerler ile orantılı bir sonuç veriyordur zaten. Ayrıca aldığınız kişinin işlemcisi yeteri kadar iyi değilse 1080p skoru da darboğaz nedeni ile düşük çıkabilir.
Anladım teşekkür ederim.

Anladım teşekkür ederim.
1920x1080 Anti aliasing kapalı yani 0x Msaa testte 280 ile 310 fps arası bir değer olmalı dostum. driver da fazla fark yaratıyor

Dosya Ekleri

• IMG_1353.jpg
    IMG_1353.jpg
    449 KB · Görüntüleme: 88
Dediğiniz gibi sonuçlar arası farklar olabiliyor sanırım çünkü aynı zamanda RX 6700XT için falan da Furmark verilerini istiyorum satıcılardan. 30 FPS gibi farklar olabiliyor. 6700XT fiyatına 6800 bulunca verilerini merak ettim. Bu fotoğrafını attığım kart cidden çok ucuz fiyatta. Satın almak istediğim kişi alım-satım yapan biri ve hiç mining yapılmadığını söyledi. Sanıyorum ki değerler anormal değil çünkü Youtube'da 6800 ile 220 FPS alan birini gördüm. Görüşlerinizi bekliyorum.

Bahsettiğim Youtube videosu bu bağlantıda. 2. dakikası civarı testi yapıyor (mobilden dakika ile atmayı bulamadım)

Almayı düşündüğüm kart:
IMG-20230401-WA0012.jpg
IMG-20230401-WA0012.jpg

Son düzenleme:
Eğer temiz ve uygunsa kaçırma derim, benim kartta 6800 performansından çok memnunum, BF 1'de Ultra ayarlarda 165 FPS, RDR2 ultrada 120 FPS, CS:GO ultrada 300 FPS veriyor ve 70 dereceyi geçmiyor hemen fanlar devreye giriyor, 3 fanlı modeli tercih edin.
İşlemci 5600X ve 1080p.

Dediğiniz gibi sonuçlar arası farklar olabiliyor sanırım çünkü aynı zamanda RX 6700XT için falan da FurMark verilerini istiyorum satıcılardan. 30 FPS gibi farklar olabiliyor. 6700XT fiyatına 6800 bulunca verilerini merak ettim. Bu fotoğrafını attığım kart cidden çok ucuz fiyatta. Satın almak istediğim kişi alım-satım yapan biri ve hiç mining yapılmadığını söyledi. Sanıyorum ki değerler anormal değil çünkü YouTube'da 6800 ile 220 FPS alan birini gördüm. Görüşlerinizi bekliyorum.

Bahsettiğim YouTube videosu bu bağlantıda. 2. dakikası civarı testi yapıyor (mobilden dakika ile atmayı bulamadım)

Almayı düşündüğüm kart:
Eki Görüntüle 1723871Eki Görüntüle 1723871

FurMark çok değişken bir testtir driverlar çok etkili olabilir örneğin AMD'nın eski driverlarında OpenGL desteği olmadığı için FPS daha da düşük olabiliyor.

Eğer temiz ve uygunsa kaçırma derim, benim kartta 6800 performansından çok memnunum, BF 1'de Ultra ayarlarda 165 FPS, RDR2 ultrada 120 FPS, CS:GO ultrada 300 FPS veriyor ve 70 dereceyi geçmiyor hemen fanlar devreye giriyor, 3 fanlı modeli tercih edin.
İşlemci 5600X ve 1080p.

Özel ayarlar ile 200 FPS'i geçebiliyorum bazen ayarlar high Ultra arası FSR 2.0 quality keskinlık Full :D ve bana şahsen ultradan daha iyi gözüküyor oyun

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 55
FurMark çok değişken bir testtir driverlar çok etkili olabilir örneğin AMD'nın eski driverlarında OpenGL desteği olmadığı için FPS daha da düşük olabiliyor.

Özel ayarlar ile 200 FPS'i geçebiliyorum bazen ayarlar high Ultra arası FSR 2.0 quality keskinlık Full :D ve bana şahsen ultradan daha iyi gözüküyor oyun.

İşlemcin nedir, ayrıca ayarını bizimle paylaşırsan çok makbule geçer😄

Geri
Yukarı