Çözüldü RX 6800 i5 13400F sistemde God of War yüksek CPU kullanımı ve FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MarbleX

Picopat
Daha fazla  
RX 6800 ve i5 13400F Sistemle God of War oynarken (2K Full Grafiklerde) CPU ve GPU kullanımım bu şekilde:

1691667492327.png

GPU kullanımı kafasına göre ara ara düşüyor. M.2 SSD kullanıyorum onunla alakası olduğunu düşünmüyorum ve oyun oynarken çoğunlukla 110 FPS'lerden 40-50'lere kadar düşüyor ama MSI Afterburner'de bu gözükmüyor feci bir şekilde drop giriyor kısacası. Yardım eder misiniz nasıl düzeltebilirim? GTA 5 ve Forza Horizon 5 Gibi oyunlarda böyle sorunlarım yok.

Not: Son zamanlarda Windows 11 Geçmiştim onun ile alakalı olabilir mi? Windows 10 kullanırken hiç God of War oynamamıştım ama.

Çözüm
Son sürücü de sıkıntılar var hocam bir aşağı sürüme düşürüp deneyin isterseniz.
Görev Yöneticisi'nden işlemci kullanan uygulamaları yüksekten küçüğe sıralayıp fotoğrafını buraya ekler misin? Bir de sıcaklık değerlerin nasıl?

Önce bu linkten DDU indirin ve güvenli modda ekran kartını kaldırmak ister misinize hayır deyin kaldırsın.
Sonra da ekran kartınıza uyumlu olan driverlardan.
22.11.2 ya da 2.3.5.2 sürümüne dönmenizi öneririm.
1691668624720.png

Kullanımlar böyle, Sıcaklık değerleri gpu: 65 cpu: 64

(arkadaki lol kapalıykende böyle zaten lobide)

Yeni konular

Geri
Yukarı