RX 6800 ve R5 7500F Hackintosh desteği var mıdır?

ROCKSTARLIVIN'

Hectopat
Merhaba, MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16G V1 isimli AMD RX 6800 bir kart almayı düşünüyorum. Yanında da AMD Ryzen 5 7500F işlemci alacağım. Bu iki donanımla Hackintosh kurabilir miyim? Kurabilirsem maksimum hangi sürüme kadar gelir, ileride bu karta ve işlemciye herhangi bir destek olur mu? NootedRX var ama Apple bazında bu donanıma ne kadar daha destek gelir? Sonuçta bu dönemde bu fiyatlarla alacağımız sistemin uzun ömürlü olmasını isteriz :) Teşekkür ediyorum.

Merhaba, MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16g V1 isimli AMD RX 6800 bir kart almayı düşünüyorum. Yanında da AMD Ryzen 5 7500F işlemci alacağım. Bu iki donanımla Hackintosh kurabilir miyim? Kurabilirsem maksimum hangi sürüme kadar gelir, ileride bu karta ve işlemciye herhangi bir destek olur mu? Nootedrx var ama Apple bazında bu donanıma ne kadar daha destek gelir? Sonuçta bu dönemde bu fiyatlarla alacağımız sistemin uzun ömürlü olmasını isteriz :) teşekkür ediyorum.

Sistem destekleniyor ama işlemci olarak Intel seçmek daha kârlı olacaktır. Dahada native desteği olmuş olur bu şekilde. AMD işlemciler için kernel yama yapmamız gerektiğinden. Ekran kartınız Apple tarafından native olarak destekleniyor.

Sistem destekleniyor ama işlemci olarak Intel seçmek daha kârlı olacaktır. Dahada native desteği olmuş olur bu şekilde. AMD işlemciler için kernel yama yapmamız gerektiğinden. Ekran kartınız Apple tarafından native olarak destekleniyor.
Intel tarafında i5-13400F tercih edeceğim o zaman. Uygundur diye düşünüyorum, sizce?

Kurabilirsin, donanımların uyumlu. Senin yerinde olsam Arch kullanırdım.
Zaten kullanıyorum. Ama her işim darling ile çözülmüyor maalesef.

Geri
Yukarı