RX 6800 WattMan, sürücü ve siyah ekran gibi hatalar alır mı?

• Konuyu başlatan Efem
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 1B

Efem

Centipat
Yer
Trakya Bölgesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 9100F / Asus H310M-K R2 / Asus GeForce GT 730 / HyperX DDR 4 CL 14 2133 MHZ / GIGABYTE GE-C420A-C2 420W / Acer X223W Q / KINGSTON SA400S37240G / 931GB Toshiba HDD
Sistem özellikleri:
ASUS TUF Radeon RX6800 Gaming.
Amd Ryzen 7 5800X.
G.Skill 32 GB 2x16 3200 MHz CL 16 DDR 4 RAM.
MSI Pro B660M-G DDR4 1700 3200MHz.
Thermaltake commander G33 tg 750W.
Bahsetmiş olduğum bu sistem WattMan, driver, siyah ekran gibi hatalar alır mı? (3060 Ti ile RX 6800 arasından RX 6800'ü seçtim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam işlemci ile anakart uygun değil. Wattman olayında da çok nadir denk gelir. Stabil sürücülerde fazla watmann denk gelmiyor.

Wattman AMD'nin emri onu illa alırsın ama bu her zaman bir soruna işaret etmez. Sık sık tekrarlarsa, sana oyun oynatmayacak, film izletmeyecek seviyede olursa ciddi bir sorun vardır yoksa arada bir tane random atmış önemseme geç. Siyah ekran gibi hatalar derin mevzu her kartta yaşanabilir başına gelirse de konu açarsın.

Bir de tavsiyem diyelim bir kere Wattman uyarısı aldın sistemi bir kere yeniden başlatıp öyle kullanmaya devam et. 3060 Ti ile RX 6800 arasında ise doğru tercihi yapmışsın arada sağlam fark var.

WattMan yersin, önemli olan crash/siyah ekran yiyor musun? Yoksa sağ alt köşede ayarlar sıfırlandı, haberin olsun diye kafayı uzatıyor ara ara da bir problem teşkil etmiyor. Ben 1 kere crashe sebebiyet verecek şekilde WattMan yedim, 7 aydır iki ayrı AMD GPU kullandım. Bazıları da oluyor video dahi izleyemiyor, crash yiyor. Şans mı diyeyim, driver sil-kur tam düzgün yapılmıyor mu diyeyim bilmiyorum ama böyle sorunlar da mevcut yani.
Keşke başında neredeyse olmasaydı.
1-2 WattMan yememek için muadili karta 2500-3000 TL daha fazla vermek mantıklı gelmiyor bazılarına. Tercih meselesi. Yeni jenerasyon GPU'larda AMD'nin de bir F/P'liği kalmadı ya neyse, o da başka konu.

WHQL olmayan driver kurunca WattMan yedim o yüzden neredeyse diyorum benim başıma gelmez fakat bir başkasının başına gelebilir.
5700XT'de delirtmişti. Üstüne 6000 serisi 7000 serisi geldi, hala bunları soruyor olmak çok kötü, sanırım o yüzden Nvidia kartları hep daha pahalı olacak rakip yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı