RX 6800 XT ekran kartı 88 89 dereceyi görüyor

Yapacak bir şey yok hocam. :D Camı çıkartman şart değil. Aşırı derece de düşüş sağlamaz. Karta bakım yap geç. Değerler bakımdan sonra memnun etmezse camı da çıkartırsın.
Kartlara zırt pırt bakım yapmanın, macun değiştirmenin manası yok. Kullandığın macun biraz akışkansa, biraz da elin yatkın değilse daha bile kötü yaparsın. Başka kasada değerlerde problem yokmuş, demek ki problem kasada.

Kartlara zırt pırt bakım yapmanın, macun değiştirmenin manası yok. Kullandığın macun biraz akışkansa, biraz da elin yatkın değilse daha bile kötü yaparsın. Başka kasada değerlerde problem yokmuş, demek ki problem kasada.

En son ne zaman bakım yapıldığı muamma. Camı çıkartır durum biter.

Hocam referans ekran kartı biraz da ondan kaynakli olabilir mi diye düşünüyorum. Ama bende sadece isinma sorunu yaşandı

Yapacak bir şey yok hocam. :D camı çıkartman şart değil. Aşırı derece de düşüş sağlamaz. Karta bakım yap geç. Değerler bakımdan sonra memnun etmezse camı da çıkartırsın.

Her ısınan kartın sorunu bakım değil yanlış yönlendirme çözüm odaklı olsun bari önerilerin kasası hava almıyorsa isterse sıvı nitrojen döksün yine ısınır :D

En son ne zaman bakım yapıldığı muamma. Camı çıkartır durum biter.
Kart öyle 10 15 yıllık değil ki taş çatlasa 3.5 yaşında. GTX 6 serisinden kalma bakım görmemiş ama mis gibi çalışan kartlar bilirim.

Her ısınan kartın sorunu bakım değil yanlış yönlendirme çözüm odaklı olsun bari önerilerin kasası hava almıyorsa isterse sıvı nitrojen döksün yine ısınır :D

Hocam ben de biliyorum. En son ne zaman yapıldığı belirsiz olduğu için bakım yapılsın dedim. Kasanın camı çıkartılırsa ısılar az da olsa düşüş sağlayacaktır. En kesin çözüm kasa değişikliği olur tabii.

Kart öyle 10 15 yıllık değil ki taş çatlasa 3.5 yaşında. GTX 6 serisinden kalma bakım görmemiş ama mis gibi çalışan kartlar bilirim.

Kart zaten yaşlı bir kart değil. Sorun kasa kaynaklı olabilir ancak arkadaş en son ne zaman bakım yapıldığını söylememiş senede 1 kez macun bakımı yapılmalıdır. En kesin çözüm tekrardan dediğim gibi kasa değişikliği olur. Camın çıkartılması aşırı bir etki yaratmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı