RX 6800 XT Fiyatı ne kadar olacak?

Temmuz adlı kullanıcı ve onun gibilere laf anlatamazsın adam TDK'da yazanı bile inkar ediyor seni beni hiç dinlemez. Kafalarında bir takım şeyler kurmuşlar ve buna inanıyorlar. Bu kartlar çıkmadan önce de dolar yüksekti diyoruz, stokcular piyasayı manipüle ediyor diyoruz. RTX 2070S RTX 3070 çıkış fiyatları aynı (500$) burada bir art niyet var fakat bilerek görmek istemiyorlar çünkü istedikleri piyasayı manipüle etmek. Ben senden borçlanarak mal alıyorum ve bu borçlanma dolar cinsinden. O zaman benim 2070S fiyatımda 7000 lira olması gerekiyor hadi yeni model çıktı indirim yapıyorum olsun sana 6000 lira. Hepsini geçtim zaten büyük parakendeciler bu cihazları çok uygun fiyatlara alıyorlar. Burada NVIDIA'da melek değil suçun %50'si de onlarda. Piyasaya arz talep dengesini sağlayacak kadar mal vermemesinden dolayı büyük satıcılarda fiyatları %20-25 arası şişirdi. Ben bundan bahsediyorum. Ciddi anlamda ticari ahlak eksikliği var. Stokculara yüzlerce mal satmayacaksın, kar marjını 2000 serisinde olduğu gibi tutucaksın. Gerekirse yurtdışından getirteceğim yine de bu Türkiye'deki simsarlara para kazandırmayacağım.
Kardeş yapabiliyorsaniz (pasaport-vize varsa) komsu ülkelerden birinden almak en mantıklısı. Yol masrafını da koysan üstüne yine de yari yarıya ucuza geliyor. Gezip gördüğün de kâr olur..

Kardeş yapabiliyorsaniz (pasaport-vize varsa) komsu ülkelerden birinden almak en mantıklısı. Yol masrafını da koysan üstüne yine de yari yarıya ucuza geliyor. Gezip gördüğün de kâr olur.

Hepsi var, uluslararası bir şirkette çalışıyorum. Şirket pandemi boyunca uluslararası seyahatleri durdurma kararı aldı en yakın 2021 Mayıs ayında giderim.

Hepsi var, uluslararası bir şirkette çalışıyorum. Şirket pandemi boyunca uluslararası seyahatleri durdurma kararı aldı en yakın 2021 Mayıs ayında giderim.
Uluslararası bir şirkette çalışıp ticaretten bihaber olmak. Daha 500$ olmadığını anlayamadınız. İyi uçuşlar 2021’de.
Bu arada çok mantıklı. Yurt dışından almak. Gerçekten. Bilmediğiniz konularda konuşmakta ısrar edişinizden dolayı size bir şey demiyorum. TDK sözlüğündeki parttaym ve fulltime bakın aynı yazdığım gibi, parttaym ve fulltime kelimeleri madde başında ne arıyor ya onu söyleyin ya da öğrenin ondan sonra TDK’yı bile kabul etmezmişiz falan. Konuştuğunuz konuyu bilin önce. Okuduğunuzu anlayın.
Göz ardı listesine hoşgeldiniz. Adam TDK’yı tapınak falan zannediyor. Her dediği bilimselmiş gibi😀😀😀. Uluslararası şirket dedi ya😀😀.

Son düzenleme:
Fiyatlar eu bölgesinde aşağı yukarı bu civarlarda.
Olurda gidebilirseniz fiyatlardan haberdar olun diye altta resimde görüldüğü gibi.
Uluslararası bir şirkette çalışıp ticaretten bihaber olmak. Daha 500$ olmadığını anlayamadınız. İyi uçuşlar 2021’de.
Bu arada çok mantıklı. Yurt dışından almak. Gerçekten. Bilmediğiniz konularda konuşmakta ısrar edişinizden dolayı size bir şey demiyorum. TDK sözlüğündeki parttaym ve fulltime bakın aynı yazdığım gibi, parttaym ve fulltime kelimeleri madde başında ne arıyor ya onu söyleyin ya da öğrenin ondan sonra TDK’yı bile kabul etmezmişiz falan. Konuştuğunuz konuyu bilin önce. Okuduğunuzu anlayın.
Göz ardı listesine hoşgeldiniz. Adam TDK’yı tapınak falan zannediyor. Her dediği bilimselmiş gibi😀😀😀. Uluslararası şirket dedi ya😀😀.
Sizin de belirttiğiniz gibi amd nin açıkladığı fiyat 500 usd. Ancak ürünün ithal edildiği ülkenin vergisi ve firmaların kendi çözümlerinin fiyatları vs dahil değil. Yani ortalama 500 usd + 150 gibi düşünebiliriz. Ancak farklı olarak Türkiye de bildiğim kadarıyla özel tüketim vergisi de eklendiği için fiyatlar 2 katına çıkıyor. Birde stokculuk da inkar edilemez. O yüzden insanların da alim gücü düşük olduğu için isyan etmeleri de gayet normal.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201120-125739_Chrome.jpg
    Screenshot_20201120-125739_Chrome.jpg
    84,5 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
@irfangunn Sizi çok iyi anlıyorum. Haklısınız. Amd’nin açıkladığı fiyatı baz alıp olması gereken fiyat budur demek nasıl bir şey. 500$ açıklanan referans kart hiç bir yerde satılmaz kısa bir süre raflarda görünür, örnek ürün gibi sadece seri üretimi de yoktur bunkartların perakende satış için, bu yıllardır böyle satılmak için üretilen kartlar değildir referans kartlar. Bu yıllardır böyle referans kart bir ürünün perakende fiyatı değildir. Firmanın açıkladığı perakende fiyat üzerinden bakılsın o zaman yüksek bir fiyat varsa tabii ki bu fırsatçılıktır. Tutturmuş herkes fiyatı 500$. Hesaplayın gerçek perakende fiyat üzerinden Türkiye fiyatı ve vergilerle koyalım. Fazlaysa reddetmiyoruz ki stokçuluk değil diye. Alışkanlık olmuş insanlarda esas sorunlu kısmı es geçip, günah keçisi aramak. 20 yıldır soyulmuş soğana çevrilmişiz zaten.
Ayrıca bilmiyorsunuz. Ekran kartlarında ÖTV yoktur. Gümrük vergisi ve KDV vardır.
500+150 de farazi bir rakam. Geçmiş yıllardaki fiyatlandırma tablosuna bakın. Referans kart üzerine 200$ ekleniyor en az.

@irfangunn Sizi çok iyi anlıyorum. Haklısınız. Amd’nin açıkladığı fiyatı baz alıp olması gereken fiyat budur demek nasıl bir şey. 500$ açıklanan referans kart hiç bir yerde satılmaz kısa bir süre raflarda görünür, örnek ürün gibi sadece seri üretimi de yoktur bunkartların perakende satış için, bu yıllardır böyle satılmak için üretilen kartlar değildir referans kartlar. Bu yıllardır böyle referans kart bir ürünün perakende fiyatı değildir. Firmanın açıkladığı perakende fiyat üzerinden bakılsın o zaman yüksek bir fiyat varsa tabii ki bu fırsatçılıktır. Tutturmuş herkes fiyatı 500$. Hesaplayın gerçek perakende fiyat üzerinden Türkiye fiyatı ve vergilerle koyalım. Fazlaysa reddetmiyoruz ki stokçuluk değil diye. Alışkanlık olmuş insanlarda esas sorunlu kısmı es geçip, günah keçisi aramak. 20 yıldır soyulmuş soğana çevrilmişiz zaten.
Ayrıca bilmiyorsunuz. Ekran kartlarında ÖTV yoktur. Gümrük vergisi ve KDV vardır.
İnsanların 500$ kitlenmelerini de yadsımamak gerekir. Her şeyin nedeni ne yazık ki para. Umut ediyor insanlar ucuz olur mu? Acaba bende alabilir miyim? Kazanması o kadar zor ki dolayısıyla orada ki fiyatla karşılaştırğında insan dumura uğruyor normal olarak. Neyse ne diyelim umarım her şey güzel olsun..

İnsanların 500$ kitlenmelerini de yadsımamak gerekir. Her şeyin nedeni ne yazık ki para. Umut ediyor insanlar ucuz olur mu? Acaba bende alabilir miyim? Kazanması o kadar zor ki dolayısıyla orada ki fiyatla karşılaştırğında insan dumura uğruyor normal olarak. Neyse ne diyelim umarım her şey güzel olsun..
Çok haklısınız. Hem de çok. O umudu yadsımamak gerek. Ama işin aslı söylendiğinde de kimse kimseye manipülatör muamelesi yapamaz. Hayallarle fazla sevişmemek lazım. Umut etmek her zaman güzel😀.
Tengri mentalitemizi ve mental sağlığımızı korusun. 😀

Göz ardı listesine hoş geldiniz. Adam TDK’yı tapınak falan zannediyor. Her dediği bilimselmiş gibi😀😀😀. Uluslararası şirket dedi ya😀😀.

Sizin gibi trollerin göz ardı listesine girmek benim için bir onurdur. Hala 500$ diyorsun şaka gibi. Size kaç kere kanıtlarıyla gösterdik referans ile özel tasarım arasında ortalama 50 $ oynuyor diye. Ayrıca söylemekten bıktık büyük parakendecilerin aslında bu ürünleri ne kadar ucuza aldığını. Hala kara cahil gibi savunuyorsun bu durumu. Ben , senin de hakkını savunuyorum kazıklandığını söylüyorum aslında olması gereken fiyatlardan bahsediyorum. Ortak mısın sen bu şirketlere? Nedir bu hırs, bu trollük aşkı.

Olurda gidebilirseniz fiyatlardan haberdar olun diye altta resimde görüldüğü gibi.

Sizin de belirttiğiniz gibi AMD'nin açıkladığı fiyat 500 USD. Ancak ürünün ithal edildiği ülkenin vergisi ve firmaların kendi çözümlerinin fiyatları vs dahil değil. Yani ortalama 500 USD + 150 gibi düşünebiliriz. Ancak farklı olarak Türkiye'de bildiğim kadarıyla özel tüketim vergisi de eklendiği için fiyatlar 2 katına çıkıyor. Bir de stokculuk da inkar edilemez. O yüzden insanların da alim gücü düşük olduğu için isyan etmeleri de gayet normal.

Bunuda buraya koyayım da utanın.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-31 at 14.40.01.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-31 at 14.40.01.jpeg
    70,3 KB · Görüntüleme: 39

Geri
Yukarı