RX 6800 XT için 750W güç kaynağı önerisi

BuRaKBoSs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba RX 6800 XT ekran kartım için güç kaynağı tavsiyesi istiyorum. (8+8 pin)

Şu anda Xigmatek 650W güç kaynağı kullanıyorum ve kablo yanığı kokusu gelmeye başladı ve fanı bir yere sürtüyormuş gibi sesler çıkarmaya başladı eski ekran kartım R9 285 idi ondan sıkıntı çıkarmıyordu şu an 2K monitör de aldım. Oyunları yüksek ayarda oynamaya başlayınca olmaya başladı monitörden önce RX 6800 XT böyle bir sorun çıkarmamıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
X-Power 650W modelinde 1 tane PCI-e kablosu ve 2 adet 8 pin bağlantı mevcut olmalı ki o şekilde 6800XT'yi ya da yüksek güç çeken herhangi bir ekran kartını beslemek pek sağlıklı değil, kablo ya da soketlerin erime ihtimali söz konusu.

PSU için bütçeniz nedir?

aynısını kullanıyorum çok memnunum sistemin tam özelliklerini yazar mısın?
Ryzen 5 2600 işlemci var şu an ama Ryzen 5 5600X alacağım muhtemelen.

X-Power 650W modelinde 1 tane PCI-e kablosu ve 2 adet 8 pin bağlantı mevcut olmalı ki o şekilde 6800XT'yi ya da yüksek güç çeken herhangi bir ekran kartını beslemek pek sağlıklı değil, kablo ya da soketlerin erime ihtimali söz konusu.

PSU için bütçeniz nedir?
Bütçem taksitli olursa yaklaşık 2K peşin ise 1500 TL bonus kartım var.

1500 TL'ye kadar şu olabilir gibi;

Bunun da taksitli fiyatı 2000 TL altında;

Direkt alabilecek olsanız şu da uygun;

Teşekkürler markaları bilmiyorum iyiler midir acaba?
1500 TL'ye kadar şu olabilir gibi;

Bunun da taksitli fiyatı 2000 TL altında;

Direkt alabilecek olsanız şu da uygun;

@BuRaKBoSs ikisi de üretici değil zaten. Sharkoon CoolZero, Sirtek (High Power) üretimi olmalı, Deep Cool'un iki modeli de CWT (NZXT, Corsair gibi firmalara da üretim yapıyor, tabii kaliteleri modelden modele değişiyor) tarafından üretiliyor. Üç model de genel olarak iş görür ama imkan varsa CoolZero daha iyi olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı