RX 6800 XT ile madencilik mantıklı mı?

adiga

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, aranıza yeni katıldım. Tarlamızda elektrik olmadığı için güneş paneli ile pompayı çalıştırıp tarlayı sulardık. Tarlayı sattık ve paneller elimizde kaldı. Ne yapabilirim diye düşünürken zaten kripto para alıp sattığım için ve boğa beklentimden dolayı mining yapmaya karar verdim.

6 adet ikinci el RX 6800 XT ile başlamayı düşünüyorum. Bu ekran kartına hangi anakartı hangi işlemciyi tavsiye edersiniz. Kazancı hoşuma giderse ileride 6 ekran kartı daha eklemeyi düşünüyorum fakat rigler 6'lı olmalı diye bir şey okumuştum. O zaman neden 12 ekran kartlı sistemler mevcut?

Son düzenleyen: Moderatör:
Madencilik bitti hocam kazandırmıyor artık boşuna uğraşmış olursunuz.

O işte para yok dostum enerjini boşa harcama.

Hocam bahsettiğim gibi elektrik masrafım olmayacak. Bunu panellerle çok rahat karşılayabilirim. Ayrıca 2cryptocalc.com sitesinde 6 adet ekran kartı için günlük 4 dolar kazanç var diyor. Siz nasıl olur da kazanç yok diyebiliyorsunuz. Yanlış anlaşılmasın bilmediğimden soruyorum bir şey mi atlıyorum acaba.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 21
  • 2.jpg
    2.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 14
Hocam bahsettiğim gibi elektrik masrafım olmayacak. Bunu panellerle çok rahat karşılayabilirim. Ayrıca 2cryptocalc.com sitesinde 6 adet ekran kartı için günlük 4 dolar kazanç var diyor. Siz nasıl olur da kazanç yok diyebiliyorsunuz. Yanlış anlaşılmasın bilmediğimden soruyorum bir şey mi atlıyorum acaba.
6 adet 6800 XT'nin adet fiyatını 10K'dan sayarsak toplam 60K TL ediyor (en az) yani 2000 Dolar. Günlük 4 dolardan hesaplarsak EN AZ 500 gün sırf parasını geri çıkarmak için çalıştırman gerekiyor.

6 adet 6800 XT'nin adet fiyatını 10K'dan sayarsak toplam 60K TL ediyor (en az) yani 2000 Dolar. Günlük 4 dolardan hesaplarsak EN AZ 500 gün sırf parasını geri çıkarmak için çalıştırman gerekiyor.
Doğrudur, güneş panellerim boş boş durup çürüyeceğine 500 günde kendini amorti etsin. Sonrası kar değil mi? Ayrıca birçok kripto para madenciliği ekran kartları ile yapılıyor. Asic makine bildiğim kadarıyla sadece kaspa (altcoinler içinden) için var

Doğrudur, güneş panellerim boş boş durup çürüyeceğine 500 günde kendini amorti etsin. Sonrası kar değil mi? Ayrıca birçok kripto para madenciliği ekran kartları ile yapılıyor. Asic makine bildiğim kadarıyla sadece kaspa (altcoinler içinden) için var

Bu 500 gün içinde 1 tane ekran kartı bozulursa bir 500 gün daha beklersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı