RX 6800 XT sistem tarayıcada video açılınca siyah ekranda kalıyor

FurErg

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba,

R5 3600X ve RX 6800 XTli sistemimle bir süredir bu sorunu yaşıyorum.
Bir oyun oynarken Alt+Tab yapınca bir sitede örneğin Twitter'da bir video denk gelirse ya da başka bir sitede bir video açıldığı anda siyah ekran oluyor ve geçmiyor.
Sadece tekrardan sürekli Alt+Tab yapınca ya da sürekli olarak 4-5 kez tekrar ile Windows tuşuna basınca açılıyor ekran.
Bununla ilgili bir çözüm bulamadım.

Merhaba,

R5 3600X ve RX 6800 XTli sistemimle bir süredir bu sorunu yaşıyorum.
Bir oyun oynarken Alt+Tab yapınca bir sitede örneğin Twitter'da bir video denk gelirse ya da başka bir sitede bir video açıldığı anda siyah ekran oluyor ve geçmiyor.
Sadece tekrardan sürekli Alt+Tab yapınca ya da sürekli olarak 4-5 kez tekrar ile Windows tuşuna basınca açılıyor ekran.
Bununla ilgili bir çözüm bulamadım.
6700XT var bende de bende aynı sorunu uzun süredir yaşıyordum fakat kendiliğinden düzeldi bi kaç gündür olmuyor. Yazılımsal bi sorun olduğunu düşünüyorum forumda aynı sorunu yaşayan bi kişiye daha rastlamıştım. Oyunlarda v.b hiçbi sorun yok fakat googlede gezerken v.b bi anda siyah ekran oluyor alt tab atınca veya windows tuşuna basılınca düzeliyor bazen çok sık oluyordu. Yapmadığınız yazılım güncellemesi varsa yapmayı deneyin.

Bende çözüm bulamamıştım. Herkes yaşadığına göre sorun yazılımsal endişelenmeyin.
6800 XT ile Windows 10 kullanıyorum daha önce hiç yaşamadım bu durumu. WHQL sürümü driver kullanıyorum. Optional kullanıyorsanız belki sebep bu olabilir. Veya Windows 11 de sorun olabilir 11 kullanıyorsanız.

6800 XT ile Windows 10 kullanıyorum daha önce hiç yaşamadım bu durumu. WHQL sürümü driver kullanıyorum. Optional kullanıyorsanız belki sebep bu olabilir. Veya Windows 11 de sorun olabilir 11 kullanıyorsanız.
Windows 11 kullanıyorum ancak neredeyse ilk çıktığından beri Windows 11 kullanıyorum, önceden bu sorun yoktu. 21.12.1 sürüm driver yüklü, WHQL driverı kurup denedim sonuç yine aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı