RX 6800XT için monitör tavsiyesi

Bütçe
5000

neopyron

Centipat
Daha fazla  
İyi günler hepinize. Uzun süredir masaüstü toplamıyordum parça parça yavaş yavaş bir PC topladım. Esas amacım Modern Warfare 2, BF4'ya da Overwatch 2 gibi FPS oynamak yeri geldiğinde God of War tarzı oyunlar ama monitör işine hiç kafa yormadım.
Maalesef çok önemli bir hale gelmiş. Acer Nitro XV272s 27 aldım ama yakın mesafeden oynadığım için pikselleşme dedikleri olay çok rahatsız etti aslında sanki 27 iyi gibi ama 24 inç yüksek MHz değeri olan bir monitör mü almalıyım yoksa 27 2K bir monitör mü seçmeliyim kararsız kaldım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim.
Gigabyte B660M-DS3h-AX-DDR4.
Everest xcube.
Wd_black SN770 1TB NVMe.
Corsair Vengeance RGB Pro SL 32 GB 3600 mhz.
Noctua NH-D15.
Cooler Master MWE 850 GOLD-V2.
Sapphire 11304-01-20G safety Nitro ve AMD Radeon RX 6800 XT OC SE.
i5 13600k.

Son düzenleme:
O kartın hakkı 2K net. Fakat bütçeniz düşük. En yakın VIEWSONIC VX2705-2KP-MHD 27 QHD IPS 1ms 144Hz HDMI+DP FreeSync/Gsync GAMING/Tasarım LCD ekran - inventus bu monitör var.
1080p 240 Hz alayım derseniz Dell G2723H Monitör bu mevcut. Dibine girmediğin sürece pikselleri görmen imkansız.
24 inç'te kararlıysan Dell S2522HG Monitör

ViewSonic güzel görünüyor ama tam kriter nedir bilmiyorum epey puanı bayağı düşük. Deneyimleme şansınız oldu mu acaba?

ViewSonic güzel görünüyor ama tam kriter nedir bilmiyorum epey puanı bayağı düşük. Deneyimleme şansınız oldu mu acaba?

2K'da en düşük bütçeye sahip monitör o. Fason marka öneremem. ASUS TUF ise pek yeltenmediğim seri. Bu yüzden ViewSonic önerdim.
Çok beklentin varsa monitörden ViewSonic belki seni üzebilir. Çünkü uçuk kaçık bir monitör değil. Fakat 2K çözünürlük daha keyifli. AAA oyunlarda, dizi/film izlemelerde güzel görüntü sağlıyor.
Dilersen alırsın ileride zarar etmeden satar daha iyi bir monitör alırsın. Karar senin. 1080p monitör zaten sundum.

Bu model hakkında ne düşünüyorsunuz. @Saint Lucia

VA panel olduğu için öneride bulunmuyorum. Renk değerleri iyidir hoştur. Fakat ghosting olma olasılığından dolayı uzak duruyorum. IPS ilk tercihimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı