RX 6800XT oyunlarda düşük watt kullanımı

Bu da bir de işlemciyi de çekersen daha tatlı olur

1712611931291.png

1712611943523.png

Sadece ekran kartı kullanımı %90 ve üzeri olduğunda eğer düşük watt kullanımı oluyorsa sorun var demektir. Öteki durumlarda işlemci darboğazı olabilir.
Hocam DL2 de %89 seviyesinde gezdi ve 180W tüketti. Sanırsam ciddi bir darboğaz sorunu var :/

Oyun sırasında Alt Tab yaptıgında dahi kullanımlar gercegi yansıtmayacak, neden HWiNFO ile bilgi istediniz?

Dostum anlık degerleri gormek istiyorsan MSI Afterburner indirip bakabilirsin.
Bottleneck için değil, gpu reliabilty voltage gibi sorun yaşıyor mu yaşamıyor mu görmek için fabrika çıkışlı oclerde yaşanan bi sorun, cpu da ekstra birşey var mı yok mu görmek için, anlık olarak göremeyeceğimin farkındayım :)

Bottleneck için değil, gpu reliabilty voltage gibi sorun yaşıyor mu yaşamıyor mu görmek için fabrika çıkışlı oclerde yaşanan bi sorun, cpu da ekstra birşey var mı yok mu görmek için, anlık olarak göremeyeceğimin farkındayım :)
Yukarıda attım hocam oyun sonrası ss lerini fakat iyi bir darboğaz yaşıyorum gibi... %95 97 seviyesinde 220 230watt gördü ekran kartım

6800 XT gibi güçlü bir kartı 1080p çözünürlükte bu seviyede kullanabildiğin için yerinde olsam sevinirdim. Eğer rahatsız oluyorsan MSAA gibi ayarların çarpanını yükseltebilirsin. Güç tüketiminde de sorun olduğunu sanmıyorum.
Peki sizce ne yapmak lazım? 2K monitör alsam sizce tam güç kullanılır mı? Ve FPS te sizce ne kadar değer kaybederim?

6800 XT gibi güçlü bir kartı 1080p çözünürlükte bu seviyede kullanabildiğin için yerinde olsam sevinirdim. Eğer rahatsız oluyorsan MSAA gibi ayarların çarpanını yükseltebilirsin. Güç tüketiminde de sorun olduğunu sanmıyorum.
1712625266461.png

hocam bilmiyorum elden ringde rtx fulledim ve %98 kullanım gözüküyor ona rağmen 130w ben cidden anlamıyorum neden böyle olduğunu.

Son düzenleme:
Peki sizce ne yapmak lazım? 2K monitör alsam sizce tam güç kullanılır mı? Ve FPS te sizce ne kadar değer kaybederim?

Eki Görüntüle 2163409

hocam bilmiyorum elden ringde rtx fulledim ve %98 kullanım gözüküyor ona rağmen 130w ben cidden anlamıyorum neden böyle olduğunu.
Diğer oyunlarda nasıl hocam? Belki oyuna has bir durum olabilir.

Diğer oyunlarda nasıl hocam? Belki oyuna has bir durum olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakım hocam ayarlar aynı benim işlemcim 47.75 GHz'e o.c. Li bir de. Ona rağmen bu arakdaş 250W alıyor.

DL2 de denedim %99 kullanımda 220W tüketti.

Cyberpunkta denedim %96 civarı kullanımda 200 210w tüketti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı