RX 6800XT veya RX 6900 XT 2.el alınır mı?

Bütçe
16000

erenY26

Centipat
Daha fazla  
RX 6800XT veya RX 6900 XT almak istitorum ama bayağı pahalı ekran kartları, 2.el ekran kartı manlıklı geliyor ama tam olarak nasıl bakacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ikinci el olarak o kartlara bakıyorsanız sıfır 7700xt beklemek mantıklı olmaz çünkü fiyatları yüksek olur ama ikinci el bir kart alacaksanız diğer arkadaşımızın dediği gibi mümkünse yüz yüze ve sıcaklık testi yaparak alın.

Hocam ikinci el olarak o kartlara bakıyorsanız sıfır 7700XT beklemek mantıklı olmaz çünkü fiyatları yüksek olur ama ikinci el bir kart alacaksanız diğer arkadaşımızın dediği gibi mümkünse yüz yüze ve sıcaklık testi yaparak alın.

Hocam bir saticı ile anlaştım ama arkaplakada plsatik bir bant olması gerekirken o bant yok bu tamirgormuş demek midir?

Hocam ikinci el olarak o kartlara bakıyorsanız sıfır 7700XT beklemek mantıklı olmaz çünkü fiyatları yüksek olur ama ikinci el bir kart alacaksanız diğer arkadaşımızın dediği gibi mümkünse yüz yüze ve sıcaklık testi yaparak alın.

Sıcaklık testlerinde 79 derece görüyor RX 6900 XT normal mi?

Hocam vaktiniz var mı? 7700XT çıkacak bu ay sonunda deniyor.

Tahminimce fiyat min 18 bin TL olabilir.

2. el 3090 bakın. Mümkünse yüz yüze test edip alın.
Bu kart bir trafo, 6900XT'ye oranla aynı FPS'i vermesine rağmen pahalı.

Hocam ikinci el olarak o kartlara bakıyorsanız sıfır 7700xt beklemek mantıklı olmaz çünkü fiyatları yüksek olur ama ikinci el bir kart alacaksanız diğer arkadaşımızın dediği gibi mümkünse yüz yüze ve sıcaklık testi yaparak alın.
Hocam AMD rekabetçi fiyatlarla çıkacak. FSR 3.0 gelecek ve VRAM'de 12-16gb olacak. Eski bir karta o parayı vermektense, beklemeye değer diye düşünüyorum.

Tahminimce fiyat min 18 bin TL olabilir.
7700XT çok daha ucuz olacaktır.Yaklaşık 6800XT performansında olmasını bekliyorum. 7800XT için o fiyatlara yaklaşır. Fakat 6900XT'den performanslı olması bekleniyor.

Son düzenleme:
Bu kart bir trafo, 6900XT'ye oranla aynı FPS'i vermesine rağmen pahalı.
Bu seviyede bir kart alacaksam sadece kas gücüne bakmam. Bugün 3090'ı alınca yapabileceklerinin sınırı yok. Bütçe 3060, 6700xt seviyesinde olsa oyun olarak belki AMD düşünürüm ama üst seviyede NVIDIA'nın bir sürü artısı var. Güç tüketimi farkının da gayet göz ardı edilebilecek seviyede olduğunu düşünüyorum.

Bu seviyede bir kart alacaksam sadece kas gücüne bakmam. Bugün 3090'ı alınca yapabileceklerinin sınırı yok. Bütçe 3060, 6700XT seviyesinde olsa oyun olarak belki AMD düşünürüm ama üst seviyede NVIDIA'nın bir sürü artısı var. Güç tüketimi farkının da gayet göz ardı edilebilecek seviyede olduğunu düşünüyorum.

Hocam 2.el RTX 3090 alacağıma 0 RX 7900XT alırım daha mantıklı olmaz mı?

Hocam 2.el RTX 3090 alacağıma 0 RX 7900XT alırım daha mantıklı olmaz mı?
Hocam rx 7900xt için aklınızdaki fiyat nedir? Mesela 4060 ti çıkacak ucuz olacak dediler bizim ülkede adamlar ön satış fiyatını dahi 4-5 k üstüne sattı ki kart şuan kara borsada gibi. Bence bu yeni çıkacak tüm ekran kartlarının sonu bu şekilde olacak KARA BORSA.

Hocam RX 7900XT için aklınızdaki fiyat nedir? Mesela 4060 Ti çıkacak ucuz olacak dediler bizim ülkede adamlar ön satış fiyatını dahi 4-5 k üstüne sattı ki kart şu an kara borsada gibi. Bence bu yeni çıkacak tüm ekran kartlarının sonu bu şekilde olacak kara borsa.

Hocam RX 7900 XT 21k 2.el RTX 3090 temizi 20k 1K daha koyup RX 7900 XT daha mantıklı değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı