RX 6900 XT alınır mı?

Dediğin fiyattan itopya üzerinden aldım, kısa sürede hasarsız geldi. 3070TI 4k 60FPSde bazı güncel oyunlarda zorlandı, sattım ve bir miktar farkla bu ürünü aldım. Ryzen 5900x ile akşama deneyeceğim, test sonuçlarım için tekrar uğrarım.
Karttan memnun musunuz? Oyun amacli almayi dusunuyorum bende.

3070 Ti 2K Ultra için yapılmış bir kart Warzone gibi VRAM ağırlıklı oyunlar oynamayınca o VRAM yetiyor da ilerleyen yıllarda ne olur bilemem ama kıyaslamayı RX 6700XT vs RTX 3070 ile karşılaştırınca mantıklı RTX 3080 ile RX 6900XT pek birbirine yakın kart değil 3080 Ti ile eşit az çok. NVIDIA kartları stabilite ve teknolojileri ile fiyatı tuzlu yapıyor elindeki kozu bu, AMD de %20-%30 kas performansı yüksek ve bellek kapesitesini fazla koyuyorlar bunu bir de uygun fiyat ekleyince arz talebi bir nevi NVIDIA'nın üzerinden alıyor.
warzone konusu altına yazmak istedim. 5900x ve msi 6900 Xt ile 31-07-2022 tarihinde aldığım fps 225. (2K - high ayar)

Eğer konu dışı olursa affola, önümüzdeki ay piyasaya çıkacağı öne sürülen yeni serilerden 7900 XT ile mevcut ekran kartımı değiştirsem sistemimle uyum sağlar mı? Sorunsuz olacağını düşünüyorum fakat sormak istedim.

Eğer konu dışı olursa affola, önümüzdeki ay piyasaya çıkacağı öne sürülen yeni serilerden 7900 XT ile mevcut ekran kartımı değiştirsem sistemimle uyum sağlar mı? Sorunsuz olacağını düşünüyorum fakat sormak istedim.
Hemen hemen aynı sisteme sahibiz. Ben hiç bir dar boğaz sorunu olacağını düşünmüyorum. 5900X çok güçlü. Amd işlemci amd ekran kartı, biostan da Recep Baltaş ın tarifiyle smart access memory etkinleştiripdevam edersiniz. (hali hazırda da kullanıyor olabilirsiniz) . Bu değişim olursa geri dönüş beklerim hocam.

Hemen hemen aynı sisteme sahibiz. Ben hiç bir dar boğaz sorunu olacağını düşünmüyorum. 5900X çok güçlü. Amd işlemci amd ekran kartı, biostan da Recep Baltaş ın tarifiyle smart access memory etkinleştiripdevam edersiniz. (hali hazırda da kullanıyor olabilirsiniz) . Bu değişim olursa geri dönüş beklerim hocam.

Teşekkür ederim, kart piyasaya düşsün alıp geri dönüş yapacağım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı