RX 6900 XT ekran kartımın %100'ünü kullanıyor ama bellek kullanımı yarısı kadar

İşletim sistemi
Windows 11

Rauperoden

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Aklıma takılan bir konu var.
RDR2 oynuyorum, grafik ayarlarını yaparken ekte görüldüğü üzere 6000 küsur MB kadarı dolu görünüyor hani çok rahat açılabilmesi lazım. Oyuna girdiğimde ise FPS değeri düşük, ekran kartının %100'ünü kullanıyor gözüküyor ama altında GPU kullanımı 8000 MB (yarısı kadar) yazıyor. Bu normal mi yoksa bir sorun mu var? Sebebini anlayamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim 🙏🏻

Dosya Ekleri

• IMG-20230810-WA0024.jpeg
    IMG-20230810-WA0024.jpeg
    94,7 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20230810-WA0023.jpeg
    IMG-20230810-WA0023.jpeg
    328 KB · Görüntüleme: 20
%100 kullanım ve bellek kullanımı normal aksine tamamını kullansaydı muhtemelen FPS'in daha da düşerdi. FPS değerlerin için soracağım soru Vulkan dahil tüm ayarları mı fullediniz?
Ondan emin değildim, şimdi oyunu açıp baktım ve evet "Gelişmiş Ayarlar" kısmını aktif ettiğimde Vulkan dahil hepsi full ayardaymış

Arkadaşlar merhaba. Aklıma takılan bir konu var.
RDR2 oynuyorum, grafik ayarlarını yaparken ekte görüldüğü üzere 6000 küsur MB kadarı dolu görünüyor hani çok rahat açılabilmesi lazım. Oyuna girdiğimde ise FPS değeri düşük, ekran kartının %100'ünü kullanıyor gözüküyor ama altında GPU kullanımı 8000 MB (yarısı kadar) yazıyor. Bu normal mi yoksa bir sorun mu var? Sebebini anlayamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim 🙏🏻

Hocam bir sorun yok üstde hocamın dediği gibi tam olarak kullansa FPS düşerdi.

Ondan emin değildim, şimdi oyunu açıp baktım ve evet "Gelişmiş Ayarlar" kısmını aktif ettiğimde Vulkan dahil hepsi Full ayardaymış

Videoda 1440p ayarlarda 75FPS alınıyor. Sistem özellikleri de altta yazıyor. Fark var mıdır bilmiyorum tabii o ayarlarda bence FPS değerleriniz normal. (2K çözünürlükte oynuyorsanız eğer)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı