RX 6900 XT sistemde ekrana görüntü gelmiyor

Flowrtia

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3 yıldır sorunsuz kullandığım RX 6900 XT kartım var son zamanlarda yük altına girdiğinde yeniden başlıyordu, dün driver güncellemiştim bugün normal bir şekilde açtım odadan çıktım geri geldiğimde kapalıydı. Uyku modunda sandım ama klavyeye ve güç tuşuna basmama rağmen ekran gelmedi sonradan fark ettim anakartın üzerinde VGA ışığı yanıyor farklı bir ekran kartıyla denediğimde sorunsuz çalışıyor. Ekran kartını servise göndereceğim ama önereceğiniz şeyler varsa göndermeden denemek isterim.

Ben olsam uğraşmam gönderirdim direkt. Hatalıysa hatalıdır düzeltmekle uğraşmak kafa yorar. Garantisi duruyor mu?

Keşke dursa hiç düşünmeden göndereceğim ama garantisi bitti tamir masrafı gözümü korkutuyor biraz açıkçası.

Besleme bobinlerinden dolayı oluyor genelde. Ev elektriğinizde veya PSU'nuzda sorun var mı diye kontrol edin.

Ev elektiriği derken nasıl bir sorun tam anlayamadım ama PSU da sorun olduğunu düşünmüyorum şu an farklı bir kart ile kullanabiliyorum bilgisayarı.

Kullandığım güç kaynağı Corsair RM850.

Son düzenleme:
Keşke dursa hiç düşünmeden göndereceğim ama garantisi bitti tamir masrafı gözümü korkutuyor biraz açıkçası.

Ev elektiriği derken nasıl bir sorun tam anlayamadım ama PSU da sorun olduğunu düşünmüyorum şu an farklı bir kart ile kullanabiliyorum bilgisayarı.

Başka bir kart ile kullanabilirsin fakat belki asıl ekran kartını beslemeye artık yetmiyor olabilir PSU hangi modeli kullanıyorsun.

Corsair RM850 kullanıyorum ama sormak istediğim şey yük altında değilken açılması gerekmezmi.

Kötü düşünmek istememiştim halbuki birçok sebebi olabilir bu durumun belki ekran kartı pinleri arızalı olabilir bu kötü senaryo PSU olarak kaliteli bir seçim yapmışsınız görünen o ki ekran kartı, ekran kartı soketi veya ekran kartı besleme pinleri sıkıntı yaratıyor gibi.

Kötü düşünmek istememiştim halbuki birçok sebebi olabilir bu durumun belki ekran kartı pinleri arızalı olabilir bu kötü senaryo PSU olarak kaliteli bir seçim yapmışsınız görünen o ki ekran kartı, ekran kartı soketi veya ekran kartı besleme pinleri sıkıntı yaratıyor gibi.

İlgilendiğiniz için sağolun hocam bir tekrardan üstünden geçeyim sistem acılıyor o ekran kartiyla yani diğer bileşenler çalışıyor ekran kartininda ışıkları yanıyor ama ekrana hiç görüntü gelmiyor ve anakartta sürekli VGA ışığı yaniyor tahminimce yapabileceğim bir şey yok artık mecbur servise yollayacağım.

Geri
Yukarı