RX 6900XT sıcaklık değerleri normal mi?

AMD problem mi? Direkt nasıl yapıştırdın acaba 😂 bu sorun spesifik bir şey. Arkadaşta da aynı ekran kartı var 65 dereceyi geçmiyor. Bende 6750XT var şu ana kadar her oyunda test ettim 63 dereceyi geçiremedim.

Siz AMD kullanıcıları 60 derecenin üstünü görüyor musunuz? Biz nvidiacılar olarak 55 bile fazla geliyor :D

RTX 3090'ın bellekleri ile tavuk fırınlama yapabilirsin 110 derece ile :haha:

3090 dediğin kart kanka NVIDIA'nın en üst düzey kartlarından birisi yani. Konudaki ekran kartı ile kıyaslayamazsın bile. 110 derece de bir yerinden sallama belli...

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz amd kullanıcıları 60 derecenin üstünü görüyor musunuz? Biz nvidiacılar olarak 55 bile fazla geliyor :D
6900XT'im ile kışın 38 derece üstünü görmüyorum :). Yazın ise 49 derecenin.

Bayağı(!) salladım.

1695287123271.png

Siz amd kullanıcıları 60 derecenin üstünü görüyor musunuz? Biz nvidiacılar olarak 55 bile fazla geliyor :D
Abartın abartın. Arkadaşım da bile 3060ti ekran kartı var onda bile 65 - 75 derece arası gidiyor. 3090dan bahsetmiyorum bile. Fanboyu olmayı bu derece.

Hotspot ne demek anlayamadım ama.
AMD ve Nvidia kartlarda 2 tane sıcaklık var.

Birisi Edge sıcaklığı diğerisi ise hotspot ya da junction sıcaklığı. Nvidia ve AMD'de Junction sıcaklıkları fark gösteriyor. Nvidia'da 100 dereceye kadar kabul edilebilirken AMD'de 110 dereceye kadar kabul edilebiliyor.

O yüzden o sıcaklık hotspot sıcaklığı ise kartın normal sıcaklıgı 60-61 civarındadır.

Neredeyse fan %100 hızda çalışıyor olmasına rağmen 87 derece olması çok fazla.
Banada öyle geliyor.

AMD ve NVIDIA kartlarda 2 tane sıcaklık var.

Birisi Edge sıcaklığı diğerisi ise hotspot ya da junction sıcaklığı. NVIDIA ve AMD'de junction sıcaklıkları fark gösteriyor. NVIDIA'da 100 dereceye kadar kabul edilebilirken AMD'de 110 dereceye kadar kabul edilebiliyor.

O yüzden o sıcaklık hotspot sıcaklığı ise kartın normal sıcaklıgı 60-61 civarındadır.

Anladım şu anda bu kartın ısısı yüksek o zaman.

6900XT'im ile kışın 38 derece üstünü görmüyorum :). Yazın ise 49 derecenin.

Bayağı(!) salladım.

Eki Görüntüle 1951560
Ben bu kartı almayacağım sanırım. 75 derece vardı kafamda en üst sınır olarak ama onuda geçti tabi.

Geri
Yukarı