RX 6900XT ve i7 11700F için 750W Gold PSU yeter mi?

Samedusa

Zeptopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
2.7K'lik urun degil, o butcede koy sunu gec.

Ben siteden direk hazır sistem alıyorum orada ki en iyi güç kaynağı 750w o yüzden ayrı parça aşınca nası takacağım hakkımda bir fikrim yok.

Hazir sistemin linkini atar misin? Fiyat farkina vs bakayim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220804-114327_Chrome.jpg
    Screenshot_20220804-114327_Chrome.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 37
Linki istememin sebebi PSU'lara bakmakti.

Saçma bir alışveriş yapıyorsunuz şuan. Kasa dışında ürünlerde almışsınız. Onları dışarıda tek tek daha rahat bulursunuz ve gereksiz harcamamış olursunuz. Kaldı ki kasayı toplamak gerçektende zor değil. Sadece 5-6 saatinizi alabilir o da bilmediğiniz için. Örnek ; Cumartesi günü kendi kasamı bu şekilde topladım ve videolar eşliğinde sadece zamanımı alması dahilinde rahatça monte edebildim. Çağın getirdiklerini kullanmak gerekiyor bazen..

Toplam bütçeni belirtirsen çok çok daha iyi öneriler gelir. Türkiye'de özel kampanya olmadığı sürece hazır sistemler alınmaz, şunu halen kavrayamadık.

Güç kaynağı konusuna gelirsem de Corsair RM850X önerecektim, Amazon Almanya ile vergi dahil 2400 TL'ye denk geliyordu. Şimdi fiyatı 2900 TL'ye fırlamış. CORE REACTOR alınabilir, RMX serisinin rakibi. ROG STRIX serisinde ripple sorunu mevcut, CORE REACTOR ve RMX tarafında 12V full load ripple değerleri 16'yı geçmezken bu değer ROG STRIX serisinde neredeyse 30'a dayanmış.

Son düzenleme:
12V icin 120mV standardi varken 30mV cok da koymaz, ha fazla Core Reactor ve RM-X'e kiyasla ama problem degil. Sorun diyince yanlis anlamasin konu sahibi :)

Geri
Yukarı