RX 6900XT WattMan hatası

yakoo

Hectopat
Merhaba. Yeni aldığım XFX merc RX 6900 XT kartımı günlük kullanırken hiçbir sorunum yok. Fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda sağ altta WattMan yazıp Radeon ayarları sıfırlanıyor. Kartta herhangi bir sıkıntı yaşamama rağmen bu durum moralimi bozdu. 14 günü geçmedi kartı alalı. Sizce ne yapmalıyım ileride bir sorun çıkarır mı bu durum?

Ben adobe hakkında değil AMD hataları hakkında konuşuyorum ama ne desem boş. Haklısınız en büyük AMD başka büyük yok.
Elektrik kesildiğinde bile AMD Wattman hatası bildirim olarak çıkıyor. Bilgisayar bir anda ekran kartı kaynaklı olmayan bir sorun yüzünden kapansa bile ekran kartı bu kapanmanın kendisi ile ilgili olup olmadığını bilmediği için ne olur ne olmaz ayarlarını sıfırlıyor ve bu bildirim çıkıyor. Her wattman hatası çıktığında sorun ekran kartı olmak zorunda değil.

6900 serisinde bu illet varsa şimdi millet nasıl gidipte 7900 serisi alsın arkadaş...
Yıllardır Nvıdıa kullanan birisiyim, fanboy vs gırım umrumda değil. Daha sürücü kaynaklı bir sorun gördüğümü hatırlamıyorum. Ha kartta sorun yok, GPU'da da maşallah. Sadece hafif CW var. Oda onca yıl geçmesinden dolayı normal artık. Yeni karta bende geçmeyi düşünüyorum ama 7900xt yoksa 4070 ti mi alsam karar veremiyorum. Mantıklı olanı AMD ama bu olayları görünce insan ister istemez soğuyor.

Özellikle Wattman hatası alan arkadaş, bir bilgisayarcıdan veya akrabasından Nvıdıa kart alıp yine denesin, tekrar aynı uygulamada farklıda olsa hata alıyorsa sorun kartta değildir. Almıyorsa karttadır.

NVIDIA kartlar hata bile vermiyor zaten. Sorunsuz çalışıyor. Forumlarda NVIDIA hatası konuları bile göremiyoruz.

Hocam nasıl vermiyor hata vesaire RAM sınırlarıyla GTX serisine vesaire bir bakın atayım videolarını son NVIDIA sürücüsünün kaç tane oyunda 10 15 dk sonra oyundan atmalar birden çöküp ekran donmaları başladı Windows 10 11 fark etmiyor çok abartıyorsunuz Allah ettiniz NVIDIA'yı alakası yok.

Arkadaşımda 1650 var o da son sürücüde çoğu oyunda atmalar vesaire yaşadı Google da videolar falan bozulmaya başladı yani o kadar sorunsuz kusursuz değil NVIDIA hangisi ucuzsa onu alın geçin kimseden de fikir almayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Can sıkıcı bir konu. 6 ay WattMan sorunlu kart ile cebelleştim ve pes ettim. Satacaktım ki garantinin yolunu tuttum ve garantiye verdim. Orada bana kartta sorun yok dediler tüm kanıtlarla video ve ekran görüntüleriyle gönderdim. Aynı sistem sıfır Windows ile NVIDIA'da sorun yok, AMD'de sürekli sorun yaşandığını o kadar çok kanıtladım ve destekledim ki iddiamı adamlar sanırım çip olarak GPU değişimi yaptılar. Çünkü garantiye verdikten sonra hiçbir sorun yaşamadım 2 aydır sorunsuz kullanıyorum hayat WattMan hatasız AMD ile güzel gerçekten. Denemediğim erişmediğim uygulamadığım yazmadığım yabancı forum YouTube video yorumu videolar içerikler kalmamıştı. Allah WattMan hatası alan herkesin yardımcısı olsun.

Can sıkıcı bir konu. 6 ay WattMan sorunlu kart ile cebelleştim ve pes ettim. Satacaktım ki garantinin yolunu tuttum ve garantiye verdim. Orada bana kartta sorun yok dediler tüm kanıtlarla video ve ekran görüntüleriyle gönderdim. Aynı sistem sıfır Windows ile NVIDIA'da sorun yok, AMD'de sürekli sorun yaşandığını o kadar çok kanıtladım ve destekledim ki iddiamı adamlar sanırım çip olarak GPU değişimi yaptılar. Çünkü garantiye verdikten sonra hiçbir sorun yaşamadım 2 aydır sorunsuz kullanıyorum hayat WattMan hatasız AMD ile güzel gerçekten. Denemediğim erişmediğim uygulamadığım yazmadığım yabancı forum YouTube video yorumu videolar içerikler kalmamıştı. Allah WattMan hatası alan herkesin yardımcısı olsun.
Bu kadar para verilen ürünleri ağız tadıyla kullanamamak gerçekten çok can sıkıcı geçmiş olsun. Neyseki sorun çözülmüş. Aslında wattmanla falan uğraşmak sıkıntı değil bence, sıkıntı o kadar para verdiğin ürünü kullanamamanın yarattığı hayal kırıklığı.

Merhabalar, ben yeni AMD kullanıcısıyım 6700XT ile her yeniden başlatmamda Wattman ayarlar sıfırlandı uyarısı alıyordum.

BIOS ve Windows güç ayarları üzerinden fast boot (hızlı başlatma) özelliğini kapatarak sorunu çözdüm.

Bende wattman hatası ara ara gerçekleşiyor ama artık o kadar yoruldum ve sıkıldım ki çözüm aramaktan bıktım. Herhangi bir fanlığım olmamasıyla birlikte kimse bana kızmasın ama bir önceki sistemim nvidia üzerineydi ve bu kadar para verip uğraşmamamıştım. Fiyatı çok uygun ve performanslı olacağını düşünerekten Amd tercih ettim ama sanırım pişmanım.
Sizin bu bahsettiğiniz gibi ise sanırım yazılımsal değil kartın direk kendisi ile ilgili bir problem bu wattman illeti.

Bende WattMan hatası ara ara gerçekleşiyor ama artık o kadar yoruldum ve sıkıldım ki çözüm aramaktan bıktım. Herhangi bir fanlığım olmamasıyla birlikte kimse bana kızmasın ama bir önceki sistemim NVIDIA üzerineydi ve bu kadar para verip uğraşmamamıştım. Fiyatı çok uygun ve performanslı olacağını düşünerekten AMD tercih ettim ama sanırım pişmanım.
Sizin bu bahsettiğiniz gibi ise sanırım yazılımsal değil kartın direk kendisi ile ilgili bir problem bu WattMan illeti.

Bende NVIDIA kullanıcısıydım ve AMD'ye geçtim. İlk defa AMD ekran kartım olmuştu ve WattMan sorunları ardı ardına kendisini gösterince bıktım. NVIDIA gerçekten çok daha iyi kafam rahat olsun diyorsa insanlar 2-3 daha verip NVIDIA almalı. Kimse bana AMD fanboyluğu yapmasın. İşlemcide AMD gerçekten çok iyi ama ekran tarafında NVIDIA'nın eline su bile dökemez.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı