RX 7600 PC toplama

syncz

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran kartı: Sapphire RX 7600 Pulse Gaming.
Anakart: ASUS Prime B500M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500.
Power Supply: Gametech GTP-700M
RAM: XPG Gammix D30 8 GB.
SSD: MSI SSD Spatium m371.
Kasa: MSI MAG forger 100R.
Benda zaten Ryzen 5 5500 vardı ve diğerleri aklımda olan parçalar ve bu haftada anakartı almayı planlıyorum. Malum euro yüzünden zam gelmeden. Fakat monitör ne alsam bilmiyorum bunun hakkındada bir bilginiz varsa cevaplarsanız güzel olur.

Ekstra: Sistemi param oldukça yavaş yavaş dizdiğim için net bir bütçem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı: Sapphire RX 7600 Pulse Gaming.
Anakart: ASUS Prime B500M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500.
Power Supply: Gametech GTP-700M
RAM: XPG Gammix D30 8 GB.
SSD: MSI SSD Spatium m371.
Kasa: MSI MAG forger 100R.
Benda zaten Ryzen 5 5500 vardı ve diğerleri aklımda olan parçalar ve bu haftada anakartı almayı planlıyorum. Malum euro yüzünden zam gelmeden. Fakat monitör ne alsam bilmiyorum bunun hakkındada bir bilginiz varsa cevaplarsanız güzel olur.

Ekstra: Sistemi param oldukça yavaş yavaş dizdiğim için net bir bütçem yok.

Monitör olarak: HP Omen 25I 22J05E9 FHD Oyuncu Monitörü Fiyatı ve Özellikleri

O anakarta o kadar vereceğinize bunu alın.

Tamamdır teşekkür ederim not ettim ama bu fiyata bundan iyi bulma şansım var mı ya da daha ucuza aynı kalitede?
Biraz daha ucuz isterseniz bu da var, arada kalite farkı olacak haliyle.

O anakarta o kadar vereceğinize bunu alın.

Biraz daha ucuz isterseniz bu da var, arada kalite farkı olacak haliyle.

Tamamdır dediğiniz PSU daha mantıklı geldi fakat walt yeterli olur mu bir de sistemin fiyatınıda fazla yükseltmek istemiyorum o yüzden anakartlar arasında önemli bir fark var mı? Ve bir de benim dediğim kasa ile sizin dediğiniz kasa arasındaki farklar ne hangisi daha mantıklı acaba?

Son düzenleme:
Tamamdır dediğiniz PSU daha mantıklı geldi fakat walt yeterli olur mu bir de sistemin fiyatınıda fazla yükseltmek istemiyorum o yüzden anakartlar arasında önemli bir fark var mı? Ve bir de benim dediğim kasa ile sizin dediğiniz kasa arasındaki farklar ne hangisi daha mantıklı acaba?
550W yeter bu sisteme. Yetmez diyorsanız 650W modelini alabilirsiniz.
Girişin de girişi seviye patates anakarta o parayı vermek yerine orta seviye bir anakarta biraz daha vermek daha mantıklı olur. O anakartın ederi maksimum 2.2.
100R da gerek malzeme kalitesi olsun gerek hava akışı olsun pek iyi değil. 400 lira verip çok daha kaliteli bir kasa almanız daha mantıklı.

550W yeter bu sisteme. Yetmez diyorsanız 650W modelini alabilirsiniz.
Girişin de girişi seviye patates anakarta o parayı vermek yerine orta seviye bir anakarta biraz daha vermek daha mantıklı olur. O anakartın ederi maksimum 2.2.
100R da gerek malzeme kalitesi olsun gerek hava akışı olsun pek iyi değil. 400 lira verip çok daha kaliteli bir kasa almanız daha mantıklı.

Tamamdır o zaman çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı