RX 7700 XT sisteme 650W PSU yeter mi?

Eyvallah hocam,
Birde şunu sorayım bu ekran kartından daha uygun fiyata RX 6800 var ve izlediğim videolarda RX 6800 oyun performansı daha iyi ve min 650w istiyor. RX 7700XT yerine RX 6800 almak daha mantıklı olur mu? Ekran kartı sadece oyun amaçlı alacağım.(iki karttan hangisi olursa olsun 2. el almayacağım sıfır alacağım) şu sorumda mantıklı olan hangisi

Ben güncel mimariden yanayım, o yüzden sıfır alıyorsam bu kart kesinlikle 7700 XT olurdu.

Bütçen düşük olur o vakit 6800 yalnızca ikinci elden alınır. Sıfır devri geçmiş bir kart.

Ben güncel mimariden yanayım, o yüzden sıfır alıyorsam bu kart kesinlikle 7700 XT olurdu.

Bütçen düşük olur o vakit 6800 yalnızca ikinci elden alınır. Sıfır devri geçmiş bir kart.

Evet bende senin gibi güncel olmasından yanayım ama sıfırları arasındaki fiyat farkı 1600TL RX6800 daha ucuz ve bütün oyun videolarında hep 1 adım önde bundan ötürü aklımda soru işareti kalıyor. Oyun harici başka amaçlarda da kullanacak olsam bir saniye düşünmem 7700XT için ama belirttiğim gibi sadece oyun amaçlı alıyor olacağım.

Evet bende senin gibi güncel olmasından yanayım ama sıfırları arasındaki fiyat farkı 1600TL RX6800 daha ucuz ve bütün oyun videolarında hep 1 adım önde bundan ötürü aklımda soru işareti kalıyor.

Sıfır alınmaz dediğim gibi, RX 6800'leri ikinci elden 7700 XT'ye kıyasla 6-7K daha ucuza bulabilirsin. Onu da kartın eskimiş mimarisine veriyorsun. 2020'de çıkmış kartlar bunlar sonuçta.

Geri
Yukarı