RX 7700XT - R5 3600 sistem uyumlu mudur?

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar; şu anki sistemimde ekran kartım çok çok eskidi, yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum.

Aklımda RX 7700XT var. 14.000 TL şuan.

Mevcutta sistemim:
  • Ryzen 5 3600
  • B450 Tomahawk Max
  • GTX 1060 3 GB
  • 8x2 16 GB RAM
  • Corsair VS600 PSU

2K monitörüm var. 2K'da oyun oynayacağım.

Şu an RX 7700 XT alsam 3600 ile çok mu fazla darboğaz yaşarım? Bir süre sonra belki işlemci de değişirim ama şu an da sadece ekran kartı alabilecek bütçem var. 1060 ömrünü çoktan doldurdu. Fazla oyun oynamadığım için ekran kartı değişmemiştim ama fiyatlar daha da yukarı gitmeden ekran kartı işini halledeyim diyorum.

Bunun dışında bu PSU ile 7700XT sıkıntı olur mu? Yeterli gelir diye düşünüyorum ama yine de size de danışmak istedim.

Fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar; şu anki sistemimde ekran kartım çok çok eskidi, yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum.

Aklımda RX 7700XT var. 14.000 TL şuan.

Mevcutta sistemim:
  • Ryzen 5 3600
  • B450 Tomahawk Max
  • GTX 1060 3 GB
  • 8x2 16 GB RAM
  • Corsair VS600 PSU

2K monitörüm var. 2K'da oyun oynayacağım.

Şu an RX 7700 XT alsam 3600 ile çok mu fazla darboğaz yaşarım? Bir süre sonra belki işlemci de değişirim ama şu an da sadece ekran kartı alabilecek bütçem var. 1060 ömrünü çoktan doldurdu. Fazla oyun oynamadığım için ekran kartı değişmemiştim ama fiyatlar daha da yukarı gitmeden ekran kartı işini halledeyim diyorum.

Bunun dışında bu PSU ile 7700XT sıkıntı olur mu? Yeterli gelir diye düşünüyorum ama yine de size de danışmak istedim.

Fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Hocam peki ekran kartını aldınız mı? Aldıysanız darboğaz yaşıyor musunuz?

Hocam peki ekran kartını aldınız mı? Aldıysanız darboğaz yaşıyor musunuz?
Almadım hocam. Problem olacağını sanmıyorum eğer almayı düşünüyorsanız alabilirsiniz. Almama sebebim şuan fazla oyun oynamıyorum. İleride komple bilgisayarı değişirim belki. Acelesi yok diye vazgeçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı