RX 7800 sistemde sürekli mavi ekran hatası

denizpiro44

Femtopat
Daha fazla  
Tam olarak ne yaptınız bilgi verir misiniz? Ben de sistem topladım ve mavi ekran alıp duruyorum, AMD sistem topladım.
Ryzen 5 7600X işlemci.
ASUS TUF Radeon RX 7800 XT ekran kartı.
G.Skill 6000 MHz DDR5 EXPO uyumlu RAM.
ASUS TUF A620M Plus anakart.
Modüler MAG750W+ Gold PSU.
HyperX Fury Renegade sfyrsk/1000g SSD var sürekli mavi ekran alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapabilirsen bir disk testi yapıp sonuçları yollar mısın?
Disk ya da anakartta donanımsal sorun var gibi. Düşük Ihtimal'de GPU.

Test uygulamalarını çalıştıramıyorum hocam anakartı söktüm servise gönderdim şu an kargoda.

Güncelleme.
Anakartı gönderdim servise sorun yok denilip geri döndü. Ekran kartini gönderdim iade alındı ve akabinde Sapphire RX 7900 XT aldım fakat yine mavi ekran veriyor ve Steam üzerinden oyunları açmıyor şu an değişmeyen parça işlemci kaldı ve SSD kaldı SSD sağlık testi normal çıktı.

@claus

Son düzenleme:
Onlara mail at, okumayı bilenler DMP dosyasına baksın ve anakart değişsinler. Ben zaten öncesinde de GPU değişmeye gerek yok demiştim.

Hocam şöyle açıklamasını yapayım tekrar anakartı gönderdim inceleme yapılmış herhangi bir sorun bulunamadı diye bildirim yapıldı bana sonra ekran kartını yolladım inceleme yapmışlar onarımı mümkün olmayan arıza diye iade değişim belgesi yolladılar bende Sapphire marka RX 7900 XT Vapor+ vs si olan ekran kartı aldım yine de kullanamıyorum sistemi ASUS'u arayıp sorunu söylüyorum SSD diyorlar onda da sıkıntı yok testler sağlıklı olduğunu gösteriyor işlemci olsa mavi ekran harici sorun çok farklı işler olacağını biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı