3500X sistemde sürekli mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

yns_altnsy

Decapat
Daha fazla  
RAM
Gskill ripjaws ddr4 8x2 cl16 1596.8mhz
SSD veya HDD modeli
Seagate ST2000DM008-2UB102 2TB
Ekran kartı
gigabyte nvidia geforce rtx 2060 6gb gddr6 192bits
Anakart
gigabyte b450m s2h
İşlemci
amd ryzen 5 3500x
Merhaba herkese, minidumpslarım burada. Belleğimle alakalı bir problem olduğunu araştırmadan evvel de tahmin ediyordum. Memtest86 ile tarama yaptım 2 saatin üzerinde bir taramadan sonra hiçbir problem ya da hata bulmadı. Bunun üzerine format attım bilgisayarıma ve tekrar denedim fakat bu mavi ekran hatalarını almaya devam ettim. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

@Recep Baltaş Rahatsız ediyorum ama rica etsem bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
PSU nedir ? Nvidia DDU ile sil ve güncel sürücüyü yükle.
Disk testleri yap ve sonuçları yolla. BIOS'ta RAM değeri ile oynadıysan default hale çek. SteelSeries kaldır. BIOS'un güncel değil. Güncelle.
Memtest86 ile bellek testi yap ve bitene kadar bekle. Ayrıca CPU için OC yaptıysan iptal et.

Disk testleri yap ve sonuçları yolla. BIOS'ta RAM değeri ile oynadıysan default hale çek. SteelSeries kaldır. BIOS'un güncel değil. Güncelle.
Memtest86 ile bellek testi yap ve bitene kadar bekle. Ayrıca CPU için OC yaptıysan iptal et.
Psu, Power Boost Fury 650w. Graphics driverlarını geforce experience üzerinden yapıyorum. Bios ram değerini kontrol edip bakarım. Steelseries ekipmanı kullanıyorum neden kaldırmamı istedin bilgi verebilir misin? bios güncellemesini en kısa zamanda yaparım. memtest86 testi yapmıştım sorun bulmamıştı ama ramleri tek tek takarak test ederim istersen. cpu da oc yok. Dediklerini yapıp tekrardan yazarım. Teşekkür ederim.

Steelseries i sildim. Valorantı açtım ve yine mavi ekran verdi. Diğer görsel de biostan çektim çok anlamıyorum bir tuhaflık varsa söyleyebilir misin?

Dosya Ekleri

• IMG_0489.jpeg
    IMG_0489.jpeg
    128,3 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_0492.jpeg
    IMG_0492.jpeg
    98,3 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Geri
Yukarı