RX 7800 XT FurMark testi sonucu nasıl?

Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. AMD çöküp duruyor, oyundan atıyor, FPS droplarından oynanmıyor bazen, 1 ay içinde 3 defa oyundan atıp siyah ekran verdi ve ekran kartınız çöktü tarzında bir uyarı aldım. Yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• sonuç.png
    sonuç.png
    61,7 KB · Görüntüleme: 66
Dostum yaşadığın sorunlar bende yok, kartımız aynı, hemen hemen aynı skoru almışız. Tavsiyem tüm sürücüleri güncellemen temiz bir windows kurman, şu directx all in one paketler dahil, devam ederse de virüs şüphesinden temiz bir windows.

Furmark sonucum

Dosya Ekleri

• Amd 7800 Furmark.jpg
    Amd 7800 Furmark.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 46
directx all in one paketleri indirince sorun duzelir mi bende de micro stutter oluyor hocam, ne denediysem çözemedim. Red devil modeli var bende undervolt oc ile 2834 mhz gördüm stabil ama stutter devam ediyor. Diğer parçalar da test ettim ama nafile.

O bilgisayara format atsan da düzelmiyebilir DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırmanı ve tekrar en güncel sürümü yüklemeni tavsiye ederim aynı kart Red Devil 7800XT kullanıyorum bende sorunsuz diyebilirim hatta ben ekran kartı çekirdek hızını 2600 falan görüyorum oyunlarda vs senin yüksek ihtimalle sürücü bozulmuş ya da çakışan bir şey var.

En kötü ihtimalle donanımsal sorun olabilir ki olması da normal seri üretim bu kartlar eğer devam eder ise servise ya da aldığın yere göndermeni öneririm.

O bilgisayara format atsan da düzelmiyebilir DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırmanı ve tekrar en güncel sürümü yüklemeni tavsiye ederim aynı kart Red Devil 7800XT kullanıyorum bende sorunsuz diyebilirim hatta ben ekran kartı çekirdek hızını 2600 falan görüyorum oyunlarda vs senin yüksek ihtimalle sürücü bozulmuş ya da çakışan bir şey var.

En kötü ihtimalle donanımsal sorun olabilir ki olması da normal seri üretim bu kartlar eğer devam eder ise servise ya da aldığın yere göndermeni öneririm.
Soyle ki tum parcalari testten geçirdim, farklı ekran karti ile de denedim yine micro stutter devam ediyor... Bu arada siz hangi oyunlarda sorunsuz kullanıyorsunuz eger oyun oynuyorsanız o oyunlarda da bir denemek isterim. Ayrıca konu actim ayrıntılı olarak oraya da yazdım sorunumu ilgilenirseniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı