RX 7800 XT sistem toplama tavsiyesi

Bütçe
50-60k

248680

Hectopat
Arkadaşlar selam. RX7800 XT almayı düşünüyorum ve istiyorum. Bazı arkadaşlar beni NVIDIA tarafına yönetecek olabilir. Yazılım kısmına pek kafam basmıyor. 16 GB 256bit ekran kartı gözüme gerçekten güzel gözüküyor. Her neyse belirttiğim ekran kartına R5 5600X almayı düşünüyorum. 32 GB RAM (16x2) düşünüyorum. RAM, kasa, PSU ve 2K Curved monitör almayı planlıyorum. Bütçem aşağı yukarı tüm bu sistem için 50-60k arası. Uygun fiyatlı performanslı anakart RAM önerilerinizi bekliyorum. Güzel, beni üzmeyecek, senelerce götürecek bir sistem yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
50-60 küsüre DDR5, 7500F & 4070Ti/7800XT kolaylıkla alınabilir olması lazım. Son piyasaya hakim değilim fakat aman aman zam gelmiş olacağını düşünmüyorum. Bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır. Toplama devri 2017 yılında son buldu. Hazır alıp özelleştirmek daha kârlı.

Arkadaşlar selam. RX7800 XT almayı düşünüyorum ve istiyorum. Bazı arkadaşlar beni NVIDIA tarafına yönetecek olabilir. Yazılım kısmına pek kafam basmıyor. 16 GB 256bit ekran kartı gözüme gerçekten güzel gözüküyor. Her neyse belirttiğim ekran kartına R5 5600X almayı düşünüyorum. 32 GB RAM (16x2) düşünüyorum. RAM, kasa, PSU ve 2K Curved monitör almayı planlıyorum. Bütçem aşağı yukarı tüm bu sistem için 50-60k arası. Uygun fiyatlı performanslı anakart RAM önerilerinizi bekliyorum. Güzel, beni üzmeyecek, senelerce götürecek bir sistem yapmak istiyorum.

Dostum ekran kartında NVIDIA işlemci tarafında AMD'ye yönelmeni öneririm. CARNAGE-4070TISUPER / AMD Ryzen 5 7500F MPK / MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPER Ventus 2X OC 16GB / 16GB RAM / 1TB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR ki zaten bu ekran kartı da 16 GB VRam. VRam konusuna takılmana gerek yok mesela 12 Gb VRam olsa bile nvidia VRam konusunda daha iyi optimizasyona sahip çünkü amd ekran kartları daha fazla VRam kullanıyor. 50-60k bütçeye 5600x alman mantıksız olur. Bu sistemden ram yükseltmesi yaptıktan sonra soğutucu olarak Thermalright Peerless Assassin 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili - Gaming.Gen.TR bunu al. Dell G2724D 27 Inç 165Hz 1ms QHD FAST IPS Adaptive Sync Gaming Monitör - Laptop.Com.TR monitör olarak bunu alabilirsin.

Son düzenleme:

Bütçenizi sanırsam çok hafif aşıyor fakat isteklerinizin tamamına uyuyor. Yeni çıktığından belki 4070 Ti super o lanet "lansman fiyatı" ile çıkmış olabilir ondan şu an alacaksanız elinizi çabuk tutun derim. 4070 Ti super hem 16 GB hem de neredeyse RTX4080 gücünde. Monitör de Ultrawide ve Curved.

Değerlendireceğim hocam. Kafamda bir sistem vardı. Monitörsüz 50k yapıyordu. Sizin önerdiğiniz ekran kartıyla biraz bütçeyi aşıyor ama. Taksit imkanı varsa çokta sorun olmaz.

Bütçenizi sanırsam çok hafif aşıyor fakat isteklerinizin tamamına uyuyor. Yeni çıktığından belki 4070 Ti super o lanet "lansman fiyatı" ile çıkmış olabilir ondan şu an alacaksanız elinizi çabuk tutun derim. 4070 Ti super hem 16 GB hem de neredeyse RTX4080 gücünde. Monitör de Ultrawide ve Curved.

Monitör konusunda başka öneri var mı. Büyüklüğü gayet hoşuma gitti fakat 4ms olması sorun mu? Yine büyük ekranlı başka öneri var mı?

Son düzenleme:
Değerlendireceğim hocam. Kafamda bir sistem vardı. Monitörsüz 50k yapıyordu. Sizin önerdiğiniz ekran kartıyla biraz bütçeyi aşıyor ama. Taksit imkanı varsa çok da sorun olmaz.

Monitör konusunda başka öneri var mı? Büyüklüğü gayet hoşuma gitti fakat 4ms olması sorun mu? Yine büyük ekranlı başka öneri var mı?

Hocam 4070 Ti super şu an sanırsam lansman fiyatıyla çıktı ve satıcılar bunu büyük ihtimal 1-2 haftaya 40 bine satmaya başlar. Sistemdeki parçalar ayrıca rastgele biraz. Kesin değil yani. Attığım monitör de pek kaliteli görülmüyor. MSI Optix MAG342CQR 34" 1ms UWQHD Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe alabilirsiniz. Hem de 2 monitör kullanmış gibi olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı