RX 7800 XT vs RX 7900 GRE

mhtsolk

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Dün Sapphire RX 7800 XT Nitro+ ekran kartı siparişi verdim. Fakat şu an aradayım. Aynı fiyata Sapphire Pulse RX 7900 GRE bulunabiliyor. Sanırım aradaki performans farkı %5 civarı. Siparişi iptal etsem mi diye düşünüyorum. Sizin de fikirlerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
7900 GRE şu an fiyat performans bakımından çok tatlı bir noktada. Dün söylediğinize göre 7800XT'yi 22.500₺ gibi bir fiyata almış olmalısınız ki o kart için pahalı, o kart indirimlerde 18.500₺ civarına dahi inebiliyor ki olması gereken fiyat bence 20k. Dolayısıyla yapabilirseniz GRE almanızı tavsiye ederim.

Siparişi iptal etmeye çalışın. Ya da iade edin. Şahsen 7900 GRE alırdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de aynı ikilemdeyim. Burada kafamı karıştıran; PULSE markanın en alt segment kartı, NITRO ise en üst. 7800 XT ile 7900GRE arasında ise az bir fark var görebildiğim kadarıyla. Soğutma ve OC için Nitro almak daha mantıklı olmaz mı bu durumda?

Ben de aynı ikilemdeyim. Burada kafamı karıştıran; PULSE markanın en alt segment kartı, NITRO ise en üst. 7800 XT ile 7900GRE arasında ise az bir fark var görebildiğim kadarıyla. Soğutma ve OC için Nitro almak daha mantıklı olmaz mı bu durumda?
Ben de düşündüm ve 7800 de karar kıldım. Pulse giriş seviye kaldığı için derin bir araştırmadan sonra 7800 nitro+ gibi üst seviye donanımlı bazı modellerin içinde sigorta vs. korumaları bulunduğu fakat giriş seviye pulse gibi 7900 gre modellerde bulunmadığını görünce siparişimi iptal etmedim.

Ben de düşündüm ve 7800 de karar kıldım. Pulse giriş seviye kaldığı için derin bir araştırmadan sonra 7800 Nitro+ gibi üst seviye donanımlı bazı modellerin içinde sigorta vs. korumaları bulunduğu fakat giriş seviye Pulse gibi 7900 GRE modellerde bulunmadığını görünce siparişimi iptal etmedim.

Eğer 7800XT Nitro'yu 22500TL aldıysanız zaten 23500TL 7900 GRE Nitro satılmakta 1K daha verebilirsiniz üstüne.

Eğer 7800XT Nitro'yu 22500TL aldıysanız zaten 23500TL 7900 GRE Nitro satılmakta 1K daha verebilirsiniz üstüne.
Kuponla 22 bin liraya aldım. İnternette nitro model 7900 gre'yi en uyguna 23.800dü sanırım sinerji satıyor ve ben sinerjiden daha önce yapmış olduğum bir alışverişten dolayı asla sipariş vermem. Ondan sonra da en yakın fiyatı 25den başlıyor. Sinerjiden alacak olsamda 1800 lira fiyat farkına değecek bir fark olduğunu düşünmüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı