RX 7900 GRE vs RTX 4070 Super

draqa

Kilopat

Neredeyse eşit performansta kartlar fakat 4K fiyat farkı var. Sizce bu fark NVIDIA için değer mi? Eski sistemim de AMD'idi NVIDIA hep içimde kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri 12 GB diğeri 16 üstelik. Benim şahsi fikrim alacağım zaman 7900 GRE düşüneceğim.

12 GB yeterli olduğu için sanırım neredeyse FPS farkı yok aralarında. Birbirlerini farklı oyunlarda geçiyorlar.
Saf güçte 7900GRE daha önde ama 25K bütçe bandına çıkıyorsan biraz daha çıkıp 7900XT alman daha mantıklı.

Saf güçte 7900GRE daha önde ama 25K bütçe bandına çıkıyorsan biraz daha çıkıp 7900XT alman daha mantıklı.

O fiyatlara Nvidia deneyimlemek için çıkmak istedim fazlası çıkmaz zaten.

Birde testlerde eşitler neredeyse FPS olarak nasıl önde oluyor?

O fiyatlara Nvidia deneyimlemek için çıkmak istedim fazlası çıkmaz zaten.

Birde testlerde eşitler neredeyse FPS olarak nasıl önde oluyor?
3-5 FPS fark ediyor bazı oyunlarda ise 8-10 FPS öne geçiyor GRE ama daha ucuz. Dediğim gibi 25K bütçelere çıkabiliyorsanız 7900XT almak daha mantıklı.

Tereddüt etmeden 4070Super derim. AMD ekran kartlarında zaten FSR falan hiçbir işe yaramıyor DLSS+FG ile 7900gre´yi sollarsın. Zaten 7900GRE 4K tam verebilen bir ekran kartı değil ki 2K RTX açık şekilde bile aşırı zorlanan bir ekran kartı. 4070Super 2k´da zorlanıyor olsa bile ki zorlanmıyor, DLSS+FG ile 100fps´yi geçebiliyorsun.

Tereddüt etmeden 4070SUPEr derim. AMD ekran kartlarında zaten FSR falan hiçbir işe yaramıyor DLSS+FG ile 7900gre´yi sollarsın. Zaten 7900GRE 4K tam verebilen bir ekran kartı değil ki 2K RTX açık şekilde bile aşırı zorlanan bir ekran kartı. 4070SUPEr 2k´da zorlanıyor olsa bile ki zorlanmıyor, DLSS+FG ile 100fps´yi geçebiliyorsun.

Sanırım sende de 4070 Super var. 2K da zorlandığı bir oyun oldu mu?

Yazmayı unuttum RT ile zorlandığı bir oyun oldu mu?

Sanırım sende de 4070 Super var. 2K da zorlandığı bir oyun oldu mu?

Yazmayı unuttum RT ile zorlandığı bir oyun oldu mu?

Ben 2K oynamıyorum, 2K monitör alacak bütçe henüz elime geçmedi ancak 1080p çözünürlükte oynadığım oyunların fps örneklerini verebilirim.

CS2) 380-530FPS
Cyberpunk 2077) RTX OverDrive, DLSS Kalite, FG Açık şehir içerisinde 105-120FPS
The Last Of Us) Ultra Kalite 120-140fps
Resident Evil Village) Max Grafikler, RTX Açık 130-160fps

Daha ucuza GRE varken 4070 Super denen ucube karta hiç gerek yok. NV neden içinizde kalsın ki aynı bilgisayar donanımı işte hepsi grafik hızlandırıcı birim. Bilinçli tüketicilerde ekran kartında Radeon birinci tercih olur.

Geri
Yukarı