RX 7900 XT vs RTX 4070 Ti

Bütçe
60k ama monitör ve ekipman dahil
Şahsen Nisan ayında aynı kararsızlıkta kalıp 7900 XT tercih ettim.

"Bilgisayar ile uğraşayım, undervolt yapalım şudur budur, FSR3'e güvenelim bak hadi adamlar bir şeyler yapmaya çalışıyor"

Gibi düşüncelerle 7900 XT tercih edilir. Tamam VRAM konusunda Nvidia belki şimdi daha az harcıyor, ileride de 12GB yeterli gelmesi için bir şeyler yapılır vs. ama 20GB VRAM tercih ettim en azından kafam rahat. Saf gücü de sağolsun gayet iyi, utandırmıyor. Yukarıda da dediğim gibi AMD'nin FSR 3 konusundaki çalışmalarına da güvendim şahsen.

Model olarak kesinlikle Sapphire Radeon RX 7900 XT Nitro+ Gaming OC Vapor-X tavsiye ediyorum. Fiyat olarak da bence uygun ama 1.650 TL daha ucuza XFX'de tercih edebilirsiniz. (Sizin yerinizde olsam Sapphire modelini alıp devam ederim.)

Çok fazla cevap gelmiş hepinize teşekkür ederim ilk olarak. Ama DLSS 3.5 yolda diye bir şey de var ama ben de RX 7900 XT düşünüyordum sizden de bilgi almak istedim ben VRAM'e takılıyorum biraz çünkü 8 GB az değil bir ekran kartı VRAM'ı kadar o yüzden RX 7900 XT düşünüyorum marka olarak da XFX indirimde şu an o yüzden o mantıklı geliyor.

NVIDIA DLSS 3.5 hazır hale getiriyor diye bir şey var o yüzden RTX 4070 Ti daha mantıklı geliyor bana. Bir de AMD de Sapphire mi daha iyi XFX mi?

Ray Tracing kullanırım diyorsan bile, 7900 XT'nin Ray Tracing performansı fena değil. 7900 XT çok daha iyi yaşlanacak, daha güçlü ve VRAM'ı yüksek. 4070 Ti'in VRAM'ı 3060'ınki ile aynı.

Geri
Yukarı