RX 7900 XT'li sistemde EXPO profilini açıp manuel frekans ayarlama

qewr

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
MSI Pro B650M-A Wi-Fi
İşlemci
Ryzen 7900x3D.
Sistem:
MSI Pro B650M-A Wi-Fi
Ryzen 7900x3D.
XPG Lancer Blade 6400MHz 2x16 DDR5 RAM.
MSI 7900XTX.

EXPO'yu açınca PC hem geç açılıyor hem mavi ekran veriyordu.
Şu şekilde ayar yaptım:
EXPO'yu açtım.
Memory context Restore'yi enable yaptım.
Power down enable yaptım.
Manuel olarak RAM frekansını 6200 MHz çektim (6400e manuel çekince yine sistem kararsız oluyordu)
Bu yaptığım ayarlardan yanlış olan kullanmam gereken ayar var mı veya tavsiyeniz merakla bekliyorum.

BIOS'umu bugün güncelledim.

Overclock konusunda çok bilgili değilim tek istediğim tek tıkla RAM'lerimi tam kapasite kullanmak.

Selam dostum ben de 7800 xtli bir sistem topladım. RAM'ler 6000 MHz olmasına rağmen EXPO mod açtığım zaman oyunlar kapanıyor. Default 4800 aldığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Ben de MHz yüksek kullanmak için uğraşıyorum da Power down enable dediğin mod ne işe yarıyor tam?

Selam dostum ben de 7800 xtli bir sistem topladım. RAM'ler 6000 MHz olmasına rağmen EXPO mod açtığım zaman oyunlar kapanıyor. Default 4800 aldığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Ben de MHz yüksek kullanmak için uğraşıyorum da Power down enable dediğin mod ne işe yarıyor tam?
Tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum şu an 6200 mhz de kullanıyorum. @William Butcher Konu ile alakalı daha fazla bilgiye sahip gibi bizi aydınlatırsa sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı