RX 7900 XTX ekran kartı oyunlarda nasıl çalışır?

Gezegen5

Yoctopat
Sapphire Radeon RX 7900 XTX ekran kartıyla ilgileniyorum. Şu an APU sistem kullanıyorum. Bir şeyi merak ettim. Ben alacağım ekran kartının uzun ömürlü olmasını istiyorum en az 10 yıl. Mining falan yapmayacağım sadece oyun için. En iyi hava akışı kasalardan birini alacağım.

CS:GO başlayacağım ama bir yandan da CS 1.6 oynuyorum. CS 1.6'yı bilirsiniz çok çok düşük sistem ister çalıştırmak için. Soruyu CS 1.6 başlığı altında aslında tüm oyunlar için soruyorum.

Merak ettiğim APU sisteme ekran kartını takınca bu çok düşük sistem isteyen CS 1.6'yı çalıştırmak için ekran kartı nasıl çalışacak. Oyunu %100 gücünü vererek mi çalıştırıyor yoksa atıyorum gücünün %1 yetiyor oyunu çalıştırmak için, sadece %1 ile mi çalıştırıyor?

Daha önce ekran kartı kullanmadığım için bilgim yok.

Hayır bu oyunlar başlığı altında sordum. Yoksa oyun listemde bir sürü oyun var.
Yoksa benim APU sistem bile CS:GO çalıştırıyor

Ekran kartı sağlığı hakkında bilgilenmek için sordum

% 5 6 sını falan anca kullanır büyük ihtimal. Ekran kartı zorlanmıyorsa yüzdelik olarak azını kullanır. Tabii cs 1.6 da fps sınırını 1500 falan yapmazsanızki zaten 1000 üstü oyunu bozuyor. Öyle yapsanız dahi zaten %20 falan kullanır. Fpsi abartmadan kullandığınız sürece sıkıntı yok yani. Ekran kartı nerede yük bindiğini anlayıp ona göre çalışıyor

Bende RX 7900 XTX var geçen Call of Duty Black Ops yükledim nostalji olsun diye. 4K da her şeyi Ultra yaptım 90 FPS sabit alıyorum. Ekran kartı 40-50 kullanımda. Eski oyunların çoğunda bu tarz kullanımlarda olursun bence.

Anladım teşekkürler. Merak ettiğim cevaplar bunlardı

Ben de merak ettim her oyunda boş yere %100 mü çalışacak dedim. Uzun ömürlü olmasını istiyorum Ekran Kartının. Biliyorsunuz fiyatı epey var

Geri
Yukarı