RX 7900 XTX Sapphire Nitro 24 GB alınır mı?

Bütçe
30000

Davut.pk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba hocam, forum bu konuyla dolu biliyorum ancak durumum şöyle farklı;

RTX 3090 ROG STRIX beyaz modelini sırf sisteme uyum sağlasın diye alıyorum sistemim beyaz. Ancak bu sistemde RX 6800 Nitro modeli zaten vardı. Çünkü gri rengiyle Sapphire Nitro'lar beyaz sisteme çok iyi uyuyor.
Şimdiki durum ise şu; ilgili ekran kartını Diyarbakır'daki arkadaş bana 30.000 TL'ye bırakacak kart temiz duruyor. Elden satış olacak.

Sorum ise şu; 23.500 TL 3090'a verip 4K yerine 2K takılmak mı? 3090 artık 4K için başa baş mücadele edemiyor ve 2019 senesinde çıkmış bir chipsetten söz ediyoruz yani bugüne ne kadar uyum sağlar? Çok güçlü belki 3 sene sorunsuz atar. Belki 5 sene. Ancak sonra?

Öte yandan ise 6500 TL fazla verip garantiye oynamak mı? Biliyorum şunu diyenler olacak, RTX çekirdekleri daha iyi ancak birisi 7900 XTX yani Ray Tracing performansı kötü olmasına rağmen kendisinden 3-4 gömlek düşük 3090 ile RTX konusunda yarışıyor ve üstün. Yani RTX 2060 ile RX 6900 XT nasıl ki RTX konusunda bir değilse burada da aynı durum söz konusu.

Kartın 1.5 sene garantisi devam ediyor, sıfır ayarında ve Nitro modelinin sıfır satış fiyatı 41.500 TL küsur. Tavsiye ediyor musunuz? Al diyor musunuz? Adam benden haber bekliyor.

Bu parayla 4070 Ti süper de alınmaz çünkü en ucuzu 36 bin falan. Onun yerine 6 bin az vererek 4080'e yakın bir kart almak daha mantıklı geliyor.

Ayrıca Pulse modelini de 28.000 TL'ye de buldum. Ama sonuçta Nitro kadar görünüş ve tasarım olarak göze hitap etmediğinden almadım.

Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Gönül ister ki RTX 4080 alayım ancak 45.000 TL 40.000 TL yani Sapphire markası Nitro modeliyle RTX kart üretseydi fiyatı şu an 50.000 TL falan olurdu ROG STRIX'le yarışırdı.

Bunu da göz önünde bulundurmanız rica olunur.

Merhaba hocam, forum bu konuyla dolu biliyorum ancak durumum şöyle farklı;

RTX 3090 ROG STRIX beyaz modelini sırf sisteme uyum sağlasın diye alıyorum sistemim beyaz. Ancak bu sistemde RX 6800 Nitro modeli zaten vardı. Çünkü gri rengiyle Sapphire Nitro'lar beyaz sisteme çok iyi uyuyor.
Şimdiki durum ise şu; ilgili ekran kartını Diyarbakır'daki arkadaş bana 30.000 TL'ye bırakacak kart temiz duruyor. Elden satış olacak.

Sorum ise şu; 23.500 TL 3090'a verip 4K yerine 2K takılmak mı? 3090 artık 4K için başa baş mücadele edemiyor ve 2019 senesinde çıkmış bir chipsetten söz ediyoruz yani bugüne ne kadar uyum sağlar? Çok güçlü belki 3 sene sorunsuz atar. Belki 5 sene. Ancak sonra?

Öte yandan ise 6500 TL fazla verip garantiye oynamak mı? Biliyorum şunu diyenler olacak, RTX çekirdekleri daha iyi ancak birisi 7900 XTX yani Ray Tracing performansı kötü olmasına rağmen kendisinden 3-4 gömlek düşük 3090 ile RTX konusunda yarışıyor ve üstün. Yani RTX 2060 ile RX 6900 XT nasıl ki RTX konusunda bir değilse burada da aynı durum söz konusu.

Kartın 1.5 sene garantisi devam ediyor, sıfır ayarında ve Nitro modelinin sıfır satış fiyatı 41.500 TL küsur. Tavsiye ediyor musunuz? Al diyor musunuz? Adam benden haber bekliyor.

Bu parayla 4070 Ti süper de alınmaz çünkü en ucuzu 36 bin falan. Onun yerine 6 bin az vererek 4080'e yakın bir kart almak daha mantıklı geliyor.

Ayrıca Pulse modelini de 28.000 TL'ye de buldum. Ama sonuçta Nitro kadar görünüş ve tasarım olarak göze hitap etmediğinden almadım.

Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Gönül ister ki RTX 4080 alayım ancak 45.000 TL 40.000 TL yani Sapphire markası Nitro modeliyle RTX kart üretseydi fiyatı şu an 50.000 TL falan olurdu ROG STRIX'le yarışırdı.

Bunu da göz önünde bulundurmanız rica olunur.
Kendim için söylüyorum. Ben olsam alırım, çok güçlü bir kart zaten. Nvidia tarafında dediğiniz gibi 4080 pahalı, bence tercih edilebilir. Hem garantiside gayet uzun, yeni sayılır.

Sorum ise şu; 23.500 TL 3090'a verip 4K yerine 2K takılmak mı?

Şu olay zaten ihtimal dışı. 3090'ın ederi 20K bile değil bugün, satıcılar şımarmış geçen sene 12K'ya zar zor alıcı buluyorlardı. 4070 Super çıkmışken kimse yüzüne bakmıyor 3090'ın artık.

7900 XTX güzel karttır yapıştır, eski nesillerle bir işin yok.

Kendim için söylüyorum. Ben olsam alırım, çok güçlü bir kart zaten. Nvidia tarafında dediğiniz gibi 4080 pahalı, bence tercih edilebilir. Hem garantiside gayet uzun, yeni sayılır.
Bana da öyle geldi hocam. Alıp uzun süre artık ekran kartı bakmak istemiyorum.

Ayrıca arkadaşlar benim için DLSS ve RTX hiç önemli değil. Sebebi de şu oynadığım oyun RDR2 ve rtx yok zaten.

Öte yandan DLSS zaten gereksiz çünkü kart zaten DLSS gerektirmeden tüm oyunları oynatan bir kart. AMD kart FSR 3.0 yine gereksiz bunlar... Ki FSR'nin kötü olduğunu da kabul ediyorum ancak 3080 kullandım 2 sene 1 kez dlss açmadım sadece RX6800 kullanırken Spider-Man'de RTX açmıştım onda da fps 120 130'dan 65-67'e düşmüş olsa da işimi fazlasıyla görmüştü. Yani 2k'da RTX açsam da bu kart ile zaten fazlasıyla o fpsleri alırım.

Bana da öyle geldi hocam. Alıp uzun süre artık ekran kartı bakmak istemiyorum.

Ayrıca arkadaşlar benim için DLSS ve RTX hiç önemli değil. Sebebi de şu oynadığım oyun RDR2 ve RTX yok zaten.

Öte yandan DLSS zaten gereksiz çünkü kart zaten DLSS gerektirmeden tüm oyunları oynatan bir kart. AMD kart FSR 3.0 yine gereksiz bunlar... Ki FSR'nin kötü olduğunu da kabul ediyorum ancak 3080 kullandım 2 sene 1 kez DLSS açmadım sadece RX6800 kullanırken Spider-Man'de RTX açmıştım onda da FPS 120 130'dan 65-67'e düşmüş olsa da işimi fazlasıyla görmüştü. Yani 2K'da RTX açsam da bu kart ile zaten fazlasıyla o FPS'leri alırım.

2K için bu kart sizi uzun seneler idare eder. AMD hiç olmazsa NVIDIA gibi VRAM'den de kısmıyor. Kartın gerçek hakkını veriyor VRAM konusunda. DLSS olmasa bile FSR 3 var. O yüzden bu kart sizi uzun süre ekran kartı konusunda masrafa sokmaz. 30 bin TL gayet güzel fiyat. Ben alırdım şahsen. Zaten bende ekran kartı bakıyorum şu sıralar, bana denk gelse alırdım yani size öyle söyleyeyim.

2K için bu kart sizi uzun seneler idare eder. AMD hiç olmazsa NVIDIA gibi VRAM'den de kısmıyor. Kartın gerçek hakkını veriyor VRAM konusunda. DLSS olmasa bile FSR 3 var. O yüzden bu kart sizi uzun süre ekran kartı konusunda masrafa sokmaz. 30 bin TL gayet güzel fiyat. Ben alırdım şahsen. Zaten bende ekran kartı bakıyorum şu sıralar, bana denk gelse alırdım yani size öyle söyleyeyim.
Hocam isterseniz rx 7900 xtx sapphiere pulse var satıcıya yönlendirebilirim sizi fiyatı 28.000 Arena Bilgisayar zaten getiriyor tr'ye çoğu ürünü. Yani benim bir çıkarım yok diyim de😀 direkt satıcıyla iletişime geçersiniz

Ayrıca değerli desteğiniz ve görüşünüz için teşekkür ederim. Ben de öyle düşünüyorum. Bir de sapphiere nitro modeli olması da cezbediyor

Beyaz meyaz diye 3090'a o paraları verme 7900 xtx alabiliyorsan onu al.
Teşekkür ederim hocam kafayı çok estetike yoruyoruz genel olarak çoğu kişi bunu yapıyor. 7900 xtx i alacağım kesin

Yeni konular

Geri
Yukarı