RX 7900 XTX sistemde Valorant düşük FPS

Efe 2

Decapat
Daha fazla  
Sistemim iyi fakat Valorant'ta düşük FPS alıyorum.
Sistem özelliklerim;
Ekran kartı: RX 7900 XTX.
İşlemci: R5 7600X.
Görüntü: 3440x1440 165Hz.
RAM: 32 GB.
Anakart: Gigabyte B650M DS3 h
Sistem özelliklerim bu şekilde ama sistem Valorant'ta FPS 400 üzerine çıkamıyor 200-300 arasında seyrediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki kullanıcıyla sistem özelliklerim benzer bende grafik ayarlarını aynı yapmam rağmen FPS düşük sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle bir sıcaklık değerlerine bakmanı öneririm bilgisayarın. Benim de böyle bir sorunum oldu Ryzen 7 5700X işlemcim 6700 ekran kartım var lobide 1000 görüyordum soğutmayı düzelttikten sonra, sıcaklık değerini bir test et eğer yüksekse ve sıvı soğutman varsa montaj yapan kişi jelatini sökmemiş olabilir eğer çok ısınıyorsa.

Hocam oyunu 4K'da oynuyorsunuz. FPS değerleri çok yukarı çıkamaz. Valorant işlemci odaklı bir oyun. İşlemcinici 7600X yerine 7800x3D olarak tercih etseydiniz çok daha güzel olurdu. Maalesef ülkemizde bütçe meselesi.

Hocam ben bu sorunu garanti çözerim de acelem var Discord üzerinden ekleyebilirsen akşam eve döndüğümde yaparız Discord: flawen. (sonundaki noktayı unutma)

Hocam ben bu sorunu garanti çözerim de acelem var Discord üzerinden ekleyebilirsen akşam eve döndüğümde yaparız Discord: Flawen. (sonundaki noktayı unutma)

Ekleyip mesaj atıyorum hocam istediğiniz zaman yazabilirsiniz görürsem cevap veririm.

Hocam öncelikle bir sıcaklık değerlerine bakmanı öneririm bilgisayarın. Benim de böyle bir sorunum oldu Ryzen 7 5700X işlemcim 6700 ekran kartım var lobide 1000 görüyordum soğutmayı düzelttikten sonra, sıcaklık değerini bir test et eğer yüksekse ve sıvı soğutman varsa montaj yapan kişi jelatini sökmemiş olabilir eğer çok ısınıyorsa.

Bilgisayarı kendim kurdum ve jelatini çıkardığımdan eminim şu an evde değilim gider gitmez sıcaklık değerlerimi kontrol edeceğim.

Hocam oyunu 4K'da oynuyorsunuz. FPS değerleri çok yukarı çıkamaz. Valorant işlemci odaklı bir oyun. İşlemcinici 7600X yerine 7800x3D olarak tercih etseydiniz çok daha güzel olurdu. Maalesef ülkemizde bütçe meselesi.

Sistemim videodaki kişiden daha iyi olmasına rağmen FPS 400'ü görmüyor bende. Videodaki arkadaş 4K oynuyor (ben 3440x1440) ama adamın FPS değerleri daha yüksek.

Geri
Yukarı