RX 7900 XTX vs 4080 Super

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
4080 Super beklenen fiyattan satışa sunuldu ama 16 GB VRAM konulmuş. 7900 XTX 24 GB ama CUDA gibi iş odaklı çekirdeklere sahip değil. Blender gibi iş yazılımlarında hangisi daha yüksek performans verir?

Hem iş hem oyun odaklı ise tartışmasız 4080S.

Blender kelimesi yazıldığı anda Nvidia tarafı kazanıyor. 4080 S alın.
16 GB VRAM'den biraz çekiniyorum. Blender'dan asset yapıp Unreal Engine ile biraz yüksek grafikli bir FPS oyunu yapma projem var. VRAM darboğazı olacağını pek düşünmüyorum ama yine de çekiniyorum. Bu tarz işleri VRAM darboğazı olmadan halledebilir miyim 16 GB VRAM ile?

16 GB VRAM'den biraz çekiniyorum. Blender'dan asset yapıp Unreal Engine ile biraz yüksek grafikli bir FPS oyunu yapma projem var. VRAM darboğazı olacağını pek düşünmüyorum ama yine de çekiniyorum. Bu tarz işleri VRAM darboğazı olmadan halledebilir miyim 16 GB VRAM ile?
4080 de yetmezse ölelim dostum. Merak etme sorun olmaz.

Blender'da Render yapmayacaksaniz RX 7900 XTX de olur, Render yapacaksaniz NVIDIA direkt. AMD yanina yaklasamaz.

Düşük bütçeler de AMD tercih edilebilir ama 4000 serisi ile AMD ekran kartlarını karşılaştırmak mantıksız olur heleki 4080 gibi bir kart ile

Geri
Yukarı