RX 7900'lü sistem iade edilmeli mi?

Web'de baya bir arastirdim driver sorunu diyorlar. Birkac videoda ise Performance tuning ile calisiyor diyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Iade mumkun degil cunku ariza yok. Driversal bir sorun.

Ne diyeyim, bir kere NVIDIA almiyim dedim keske almasaydim. Sonuc olarak bu AMD kartlar Plug & Play degilmis. Illa ki en iyi ayar neyse onu yapman lazimmis. Kendi arastirmamdan aldigim sonuc. Bu 2 video ve NVIDIA'dan sasma dersi. Yalniz bunuda demeden gecmeyecegim, 7900XTX harbiden cok guzel calisiyor su lanet crashlari olmasa.

Amd nin donma sorunları meşhur (her ne kadar fan boylar kabul etmese de). Hatta yabancı forumlarda buna AMDip diyorlar.

Bence bir deneyin iadeyi. Eğer kabul ederlerse intel+nvidia kombosuna yönelin. Kabul olmazsa da üzülecek bir şey yok, sistem hiç fena değil.

O sorunlar eskidendi. Bence siz yorumunuzdan da anlaşıldığı üzere Nvidia fanboyu olabilirsiniz.

WoW oynarken arada sirada bir anda donuyor kendini kendini GPU resetliyor herhalde

Minimal Pro driver dener misiniz?

Deniyecegim.

O sorunlar eskidendi. Bence siz yorumunuzdan da anlaşıldığı üzere Nvidia fanboyu olabilirsiniz.
Burada cok guncel reddit'te benim gibi olanlar var. AMD bu olayin farkindaymis.

Deniyecegim.

Burada cok guncel reddit'te benim gibi olanlar var. AMD bu olayin farkindaymis.

Donma veya çökme olayı eskiye göre yok denecek kadar azaldı. Mesela yıllardır AMD kullanıyorum, şimdiye kadar çok az problem yaşadım. Hatta geçen sene Sapphire 6700 10 GB aldım, hiçbir sorun yaşamadım. Canavar gibi çalışıyor.

Donma veya çökme olayı eskiye göre yok denecek kadar azaldı. Mesela yıllardır AMD kullanıyorum, şimdiye kadar çok az problem yaşadım. Hatta geçen sene Sapphire 6700 10 GB aldım, hiçbir sorun yaşamadım. Canavar gibi çalışıyor.

Hocam sizin sorun yaşamamanız sorunu yok etmiyor tıpkı bir kişinin sorun yaşamasıyla ürün sorunlu olmadığı gibi.

Ustalar buarada Armoury Crate'den de update ettim. Suan icin en guncel surumle Dragons Dogma 2 03:22:00 saattir sorunsuz calisiyor. 1 Saatde kampta biraktim Cumaya gittim geldim.

@John Worthy RX 6600 ile sürekli anlamsız drop yiyordum. Aylarca da çözüm aradım. Buna herhangi bir şey sebep olabilir ama büyük çoğunlukla yazılımsaldır.

Ben Adrenalin sürücüsünü bırakıp Pro'ya geçmemle çözdüm.

Farklı yöntemler için şu videoya bakın:

Geri
Yukarı