RX 7900XTX ve R5 5600 sistem vs RTX 4070 Ti ve R5 7600X sistem

Hocam ben çok ciddi bir içerik üreticisi, yayıncı hatta oyuncu bile değilim. 15 senedir kötü sistemlerde loading ekranlarında bekleyerek fıtık olmuş, oyunlarda crash yiyip birdenbire masaüstüne dönmüş ortalama üstü bir oyuncuyum.
Tek isteğim artık reflexlerim ölmeden :) rahatça yukarıda bahsettiğim sorunları yaşamadan "aa şu oyun çıkmış hemen deneyeyim" diyebileceğim ve bunu5-6 sene sağlayacak bir sistem toplamak.
3060Tİ ile çakıp geçecektim şu anda 4070Tİ olsa ne güzel olur diye deli gibi dolaşıyorum.
Ramlerde CL olayını araştırdım öğrendim şimdi CL36 Ram beğenmiyorum.
DDR5 Nedir bilmezdim şimdi DDR4-AM4 beğenmiyorum.
Vram nedir bilmezdim okuya okuya fikir sahibi oldum şimdi 8gb ekran kartını beğenmiyorum.
(Öyle harry poter son oyununda falan da gözüm yok ayrıca -genelde o oyun üzerinden kıyaslanıyor ekran kartları falan- )

O nedenle bahsettiğiniz benchmarklar falan inanın bana karmakarışık şeyler olacak gelecek.
Düz adam modunda "aman çok ısınmasın, aman beğendiğim oyunda beni mahçup etmesin, hızlı olsun oyunlarda,geçiş ekranlarında, bazı oyunları 2k da oynayabileyim[4k da gözüm bile yok]" Tek derdim bu.
Moralim de bozuldu 30-35bin bütçeyi hiçbir şeye yetiremiyorum.

Çok iyi anlıyorum hocam aynılarını ben de çok yaşadım.

Kendi sistemim den örnek veryim YouTube daki saçma sapan karşılaştırma videoların daki gibi değil .
5900x , 4070 ti oc Crysis 2 remastered 2k ultra ayarlarda en kötü 230 FPS üstü var altı yok .
Dying light 2 2k herşey ultra da 165 , 185 bazen de 200 FPS üstü.
Elite sniper 5 en kötü 130 ile 200 FPS bunların hepsi 2k ultra yada Nvidia nin ayarları iledir dlss kapalı bu en azından size bir fikir verir .

Kendi sistemim den örnek veryim YouTube daki saçma sapan karşılaştırma videoların daki gibi değil .
5900x , 4070 ti oc Crysis 2 remastered 2k ultra ayarlarda en kötü 230 FPS üstü var altı yok .
Dying light 2 2k herşey ultra da 165 , 185 bazen de 200 FPS üstü.
Elite sniper 5 en kötü 130 ile 200 FPS bunların hepsi 2k ultra yada Nvidia nin ayarları iledir dlss kapalı bu en azından size bir fikir verir .
2070 süper de ghost recon break point 2k ultra ayarlarda hdr kapalı 92 FPS , zotac 4070 ti oc trinity 165 ile 200 FPS , 2k ultra ayarlarda hdr kapalı.
2070 süper custom sıvı soğutmalı sıcaklık 55 derece, zotac 4070 ti oc trinity 65 ile 70 derece hava soğutmalı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı