RX460 60 FPS'de Kasma Sorunu

Famronty

Megapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Birkaç ay önce yeni monitör aldım fakat bunun monitör ile ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü eski monitörü tekrar taktığımda aynı sorunun devam ettiğini gördüm. Yeni monitörü alana kadar böyle bir sorun yoktu. Sorun FPS'nin monitörün HZ değerinin altına düşünce kasmaya başlaması denemediğim çözüm kalmadı fakat değişen bir şey olmadı. 30 ile 60 FPS aynı akıcılığı veriyor. DDU ile sürücüyü silip tekrar yükledim fakat değişen bir şey olmadı. Oyun 75 FPS üstüne çıkınca muhteşem bir akıcılık oluyor fakat 75 FPS düştüğü an kasma ve takılmalar başlıyor. Çözümünü bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim uzun süredir bu hatayla başım dertte yoruldum.

Sistemim:
Ekran kartı: MSI RX460 4 GB OC
İşlemci: Intel Core i5 6500 CPU @ 3.20GHz
Anakart: ASUS B150M
RAM: Kingston 8 GB RAM DDR4
Monitör: ASUS VP228GQ
Güç kaynağı: 750W

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu durumu ben CS:GO üzerinde yaşadım eskiden laptop ile oynuyordum 60 Hz de arkadaşım e-spor oyuncusu olduğu için 144 Hz monitör kullanıyordu 144 Hz monitör de oynadıktan sonra kendi bilgisayarım da 60 Hz de oynadığım zaman oyun acayip derece de kasıyor gibi gözüküyordu ama kardeşim oynadığında normal aynı kasma yok demişti.
Dediğinizi anlıyorum fakat benim anlattığım olay farklı. 60 Hz ile 75 Hz arasında gözle görülebilir bir fark var fakat bu olay bambaşka FPS 75 altına düşünce kasma başlıyor sizce bu normal mi ? 80-90 FPS'de gözle görülür bir akıcılık var. Açılmış bazı konuların linkini atayım isterseniz fakat İngilizce anlamadım fazla. İnternete FPS high but not smooth yazarsanız çıkan sonuçlarda açılmış konular görünecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı