Çözüldü RX460 FreeSync Premium destekliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Krossanger

Hectopat
Arkadaşlar RX 460 ekran kartım var, 5-6 aya kadar sistemi güncelleyeceğim. Fakat CS:GO tarzı FPS oyunları oynadığım için monitörü erkenden güncellemek istedim ve bulmuşken indirimde resimdeki monitörü aldım. FreeSync Premium destekli imiş benim ekran kartım FreeSync destekliyor fakat Premium desteği konusunda biraz araştırdım FreeSync'den sonra çıkmış ve benim kartım destekliyor mu bilmiyorum.
Sorum şu RX460 ekran kartım ile bu monitörü rahatça FreeSync ile kullanabilir miyim yoksa iademi etmeliyim.

1609531526684.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Destekliyor. Ek olarak FreeSync Premium diye bir şey yok. Orada ürünün veya panelin kaliteli olduğunu belirtmişler.
FreeSync Premium yok diyemeyiz. Ama hepsindeki temel teknoloji aynı. FreeSync Premium ile normal FreeSync'in farkı, bir monitörde FreeSync Premium olabilmesi için ilgili monitörün en az FHD çözünürlükte 120 Hz desteklemesi ve LFC desteğinin olması gerekiyor. FreeSync Premium Pro ise bu özelliklerin HDR bir monitörde olmasını gerektiriyor.

Ekran kartlarına geri dönecek olursak, FreeSync destekleyen ekran kartları FreeSync Premium ve FreeSync Premium Pro'yu da destekliyor. RX 460 ile FreeSync özelliklerini sorunsuz kullanabilirsiniz.
Destekliyor. Ek olarak FreeSync Premium diye bir şey yok. Orada ürünün veya panelin kaliteli olduğunu belirtmişler.
FreeSync Premium yok diyemeyiz. Ama hepsindeki temel teknoloji aynı. FreeSync Premium ile normal FreeSync'in farkı, bir monitörde FreeSync Premium olabilmesi için ilgili monitörün en az FHD çözünürlükte 120 Hz desteklemesi ve LFC desteğinin olması gerekiyor. FreeSync Premium Pro ise bu özelliklerin HDR bir monitörde olmasını gerektiriyor.

Ekran kartlarına geri dönecek olursak, FreeSync destekleyen ekran kartları FreeSync Premium ve FreeSync Premium Pro'yu da destekliyor. RX 460 ile FreeSync özelliklerini sorunsuz kullanabilirsiniz.

Çözüm

Çok teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı