RX460 GTA 5 ERR_GFX_D3D_INIT hatası

İşletim sistemi
Windows 10

DARKVENOM

Hectopat
Merhabalar. Dün bilgisayarıma format ettim temiz bir formattan sonra Epic Games aracılığı ile GTA 5 yükledim. Ekran kartımı güncelledim 20.11.2 sürümü forumdaki çoğu şeyi denedim ancak aynı hatayı almaya devam ediyorum. Neden alıyorum çözemedim bir türlü. AMD ayarlarında normal tutunca oyunun ilk 5 dakikasında Games'e getirince ortalama 10-15 dakikalarında hatayı alıyorum. Oyun donuyor ekran gidiyor geliyor bu hata geliyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Not: Belgelerimdeki ayarlardan DX versiyonu 0 yaptım, düzelme olmadı.
Sistem:
  • MSI P45 C51
  • MSI RX460 4 GB
  • Xeon X5450 (Stok halde kullanıyorum üstünde 4 bakır borulu kule tipi soğutma mevcut)
  • 12 GB 1333 MHz RAM 4*3
  • Corsair VS550 2018 versiyon güç kaynağım var kronik sorunu olmayan.

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    61,8 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın cevap vermeyi kesiyor. Afterburner ile frekansını 100 MHz düşürüp dener misin?

Core Clock'u 1108 yaptım. Bellek hızını ellemedim tam olarak oyuna girdikten 3 dakika sonra tekrar aynı hatayı verdi? Bu ekran kartının cevap vermeyi kesmesi tam olarak neden kaynaklanabilir?

Ek olarak Memory Clock'u 1648 yaptım. Gelişme var gibi oyunda daha çok ilerledim 6 dakika boyunca kapanmadı daha sonrasında gene aynı hatayı verdi onun da fotoğrafını koydum. Son olarak format atmadan önce watmann hatası alıyordum Afterburner'dan voltaj kontrolünü aç, voltaj takibini aç seçeneklerini ve Power limit seçeneğini +35 yaptığımda bu watmann hatalarından büyük çoğunlukla kurtulmuştum. Ancak şu an bu dediklerim yapılı değil denedim işe yaramadı geri düzelttim.

Dosya Ekleri

• hata2.png
    hata2.png
    64,3 KB · Görüntüleme: 24
  • hata3.png
    hata3.png
    65 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Voltajı -100 mv düşür. Oyunu çerçevesizde oyna ve DX10 ile dene. Yine olmazsa sürücünü DDU ile kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

Voltajı -100 mv düşürdüğüm an dondu ekran gitti watman hatası aldım. DX10 ile denedim faydası olmadı. Sürücü yeni yüklendi zaten ki 3 kere DDU ile temiz kurulum yaptım ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı