RX470 FurMark testinde 80 Derece olup kendini kapatıyor

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Sapphire RX470 Nitro+ 4 GB ekran kartım ile FurMark testi yaparken ne zaman 80 dereceyi görse ekran kartı kendini kapatıyor ve monitör siyah oluyor. Bunu BIOS ayarlarından ısı korumasını kaldırma gibi bir şey falan yok mu? Artık bu ekran kartının FurMark testini yapmak istiyorum lütfen görüşlerinizi belirtin.

Bende XFX RX 590 kullanıyorum ve ilk aldığım zaman 85 dereceye kadar çıkıyordu. Ve aynı sizin sorun oluyordu. Ben bu sorunu radeon ayarlarından kartın mhz ve güç limitini düşürerek çözdüm. Ayrıca fan ayarı da yaptım. Bu ayarlarım sayesinde sıcaklığı 7-8 derece düşürdüm şuan maksimum 77-80 derece arası oluyor ve siyah ekran çıkmıyor.

Bende XFX RX 590 kullanıyorum ve ilk aldığım zaman 85 dereceye kadar çıkıyordu. Ve aynı sizin sorun oluyordu. Ben bu sorunu radeon ayarlarından kartın mhz ve güç limitini düşürerek çözdüm. Ayrıca fan ayarı da yaptım. Bu ayarlarım sayesinde sıcaklığı 7-8 derece düşürdüm şuan maksimum 77-80 derece arası oluyor ve siyah ekran çıkmıyor.

Hocam benim ekran kartının büyük ihtimal 80 dereceye çıkınca kapanma özelliği var.

Hocam benim ekran kartının büyük ihtimal 80 dereceye çıkınca kapanma özelliği var.
80 derecede ekran kartı kapanan görmedim açıkçası. Sorun sıcaklıkta değil başka bir şey de olabilir. Dediğim ayarları uygulamayı dene istersen. Bende de aynı sorun vardı. Görüntü şak gidiyordu ama kasa çalışıyordu ekran kartı fanları bazen çok yüksek devirde çalışıyordu. Siyah ekran aldığın zaman ekran kartına bak fanlar dönüyor mu ? Ayrıca siyah ekran aldığın zaman görüntü kablosunu çıkar tak görüntü gelip gidecek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı