RX470 takılıyken BIOS'a girmiyor direkt Windows'a atıyor

aligll

Hectopat
ASUS RX470 ROG STRIX 4 GB ekran kartım var eskiden B250M ve G4600 işlemci ile onboarddan görüntü alıyordum ekran kartını takınca gelmiyordu sorunu onboarddan BIOS güncelleyerek çözmüştüm fakat B350M ve Ryzen 3 1200'e geçtim ama bu sefer onboarddan görüntü alma ihtimalim yok ayrıca çevremde tanıdık da olmadığından başka bir ekran kartı da yok ve Live Update'de BIOS güncel diyor fakat değil sorunu nasıl çözebilirim?

Ek not: atiflash açılmıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bilgisayarımda BIOS ekranına giremiyorum. Sorunu şöyle çözdüm. DP kablosu ile girmeye çalıştığım zaman giremiyorum ama DP kablosunu çıkarıp HDMI ile bağlayınca sorunsuz bir şekilde girebiliyorum. Farklı bir kablo varsa onunla denemeni tavsiye ederim.

ASUS RX470 ROG STRIX 4 GB ekran kartım var eskiden B250M ve G4600 işlemci ile onboarddan görüntü alıyordum ekran kartını takınca gelmiyordu sorunu onboarddan BIOS güncelleyerek çözmüştüm fakat B350M ve Ryzen 3 1200'e geçtim ama bu sefer onboarddan görüntü alma ihtimalim yok ayrıca çevremde tanıdık da olmadığından başka bir ekran kartı da yok ve Live Update'de BIOS güncel diyor fakat değil sorunu nasıl çözebilirim?

Ek not: atiflash açılmıyor
Böyle bir şey mümkün değil, ekran kartı BİOS ekranında zaten aktif değildir. Farklı bir sorun olmasın?

Böyle bir şey mümkün değil, ekran kartı BIOS ekranında zaten aktif değildir. Farklı bir sorun olmasın?

Bende anlayamadım fakar direk Windows'a atıyor anakartın loadıng ekarnında beklemiyor fastboot aktif olamaz çünkü çoğu kez BIOS pilini çıkarıp denedim PC açılırken monitör girişi algılamıyor fakat algıladığında direk Windows ekranı ile karşılaşıyorum eğer açılırken Del tuşuna basarsam monitör kapalı kalıyor Windows'a da gelmiyor.
Bende bilgisayarımda BIOS ekranına giremiyorum. Sorunu şöyle çözdüm. DP kablosu ile girmeye çalıştığım zaman giremiyorum ama DP kablosunu çıkarıp HDMI ile bağlayınca sorunsuz bir şekilde girebiliyorum. Farklı bir kablo varsa onunla denemeni tavsiye ederim.

Elimde farklı HDMI kablosu var fakat DP ya da DVI yok.
Live Update'de saatlerdir böyle...
Yardımci olacak kise yok mu?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı