RX480 8 GB sistem oyun oynarken ekran pembe oluyor

Daha fazla  
Ekran kartımı değiştirdim sorun çözülmedi. Her oyuna girdiğimde bazen yarım saat bazen 10 saniye sonra ekranım bu hali alıyor ve oyundan da düşüyorum.
Ve az önce fark ettim oyundayken alt+r yaptığımda bu sorunla karşılaşıyorum.
H81M-K
i5 4570.
XFX RX480 8 GB.
8 GB DDR3.

IMG_8008.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüyü DDU ile alakalı olabilir mi? Kaldırıp tekrardan kurmayı deneyin.
Yazılımsal bir sorun bulamazsanız ekran kartınızın çiplerinden biri yanmış/arızalanmış olabilir. Cızırtı da anakarttan değil ekran kartından gelmiştir.

Sürücüyü DDU ile alakalı olabilir mi? Kaldırıp tekrardan kurmayı deneyin.
Yazılımsal bir sorun bulamazsanız ekran kartınızın çiplerinden biri yanmış/arızalanmış olabilir. Cızırtı da anakarttan değil ekran kartından gelmiştir.

Herhangi bir cızırtıdan bahsetmedim.
DDU ile silip tekrar en son sürümü yükledim zaten. Beklediğim cevap bu değildi

Ekran kartımı değiştirdim sorun çözülmedi. Her oyuna girdiğimde bazen yarım saat bazen 10 saniye sonra ekranım bu hali alıyor ve oyundan da düşüyorum.
Ve az önce fark ettim oyundayken alt+r yaptığımda bu sorunla karşılaşıyorum.
H81M-K
i5 4570.
XFX RX480 8 GB.
8 GB DDR3.

Eki Görüntüle 2172382

WattMan hatası, çözümü basit hocam. MSI Afterburner'ı sil ardından AMD Adrenalin'i aç, oradan performansa gir ve ayarlanıyora tıkla. Voltaj değerlerini ve MHz değerlerini düşür.

Voltajı mı yüksek yani ondan mı oluyor?

Yani hocam sana şöyle diyeyim, sen AMD Adrenalin'i yüklediğinde ekran kartına AMD otomatik bir voltaj ayarı yapıyor. Ama bu voltaj ayarı bazen çok abartıya kaçıyor, bu da WattMan hatalarına sebebiyet veriyor. Bu hatanın çözümü ise AMD Adrenalin'i açıp kendi elinle voltajı düşürmektir. Evet voltajı yüksek ondan hata veriyor.

Az önce GPU %-1
VRAM de 1990a çektim ekranda titremeler oldu.
Bu kart yüksek Hz desteklemiyor mu acaba gerektiği gibi?

Yani hocam sana şöyle diyeyim, sen AMD Adrenalin'i yüklediğinde ekran kartına AMD otomatik bir voltaj ayarı yapıyor. Ama bu voltaj ayarı bazen çok abartıya kaçıyor, bu da WattMan hatalarına sebebiyet veriyor. Bu hatanın çözümü ise AMD Adrenalin'i açıp kendi elinle voltajı düşürmektir. Evet voltajı yüksek ondan hata veriyor.
Voltaj dediğimiz Güç limiti mi?

Az önce GPU %-1
VRAM de 1990a çektim ekranda titremeler oldu.
Bu kart yüksek Hz desteklemiyor mu acaba gerektiği gibi?

Nasıl yani siz MHz değerini 1990'a mı çektiniz? Hocam naptınız ya ben RX580 kullanıyorum MHz değerleri 1600 de çok yükseltmişsiniz.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    218,8 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı