RX480 CF GTX1080 İle Yarışıyor !

TechPowerUp isimli sitenin yaptığı benchmarklara göre kimi zaman CF RX480 geçiyor, kimi zaman ise GTX1080 önde oluyor. Eğer benchmark testleri gerçek ise yeni ekran kartları satışında AMD rekor kıracak gibi gözüküyor.
Site : AMD Radeon RX 480 CrossFire Review
Not : Bazı testlerde onunla rekabet edemediği gözüküyor ancak sonuçlar gayet olumlu bence.

Allah'tan nVidia ile arası iyi. Düşünsene nVidia kötüdür dese bittik yani :D. 1080 alanlar 40 kare zor görecek. :D :D :D :ROFL:

@Because Im Batman Daha önce AMD kullandın mı bilmiyorum. Bir iş yerinde çalışıyor musun onu da bilmiyorum.
Para kolay kazanılan bir şey değil. Hayatımızda kaç tane ekran kartı kullanıyoruz da bir markayı kötüleyelim? MSI R9 390X kullandım yükte 80 dereceyi buluyordu, daha ne deyim ki ben sana.

Ek olarak "kuyruk acısı" diye bir tabir var ama ceza yemeyim diye burada kullanmak istemiyorum.

Sene 2016, driver problemleri deniyor hala. Yahu adamlar uzaya mı çıkarsın sürücülerini sizin bu kafanızdaki algıyı silmek için? Yıllardır Sosyal üzerinde aynı geyikler dönüyor, tekrar tekrar yazacağınıza azıcık "Arama" butonunu kullanın ve verilen cevapları kontrol edin. AMD işlemci şuradan daha fazla çekiyor, şuradan daha fazla ısınıyor, AMD şuradan daha performanslı, azıcık şuradan kıstık mı AMD fark atar, şuradan şunu ekleyince bla bla..
Crossfire ve SLI düşmanları ayrı bir kenara, millet 3-Way SLI ile dünyaları yapıyor. İki ekran kartı almışmış, arkadaşlarına gösterecekmiş falanca yargılar neden hala devam ediyor? Oyunlar bu kadar gelişmişken, destekledikleri teknolojiler kat ve kat artmışken, bu teknolojilere her türlü uyum sağlayan yazılımlar geliştirmişken neden hala 6-7 sene öncesinde kalıyorsunuz? Olay buraya NVIDIA vs. AMD yarışmasına dönmüş yine, kart kapıştırmak yerine marka kapıştırmaya dönmüşsünüz. Azıcık sakin, azıcık saldırganlık yaşatmadan, biraz da olsa saygı-sevgi çerçevesinde devam edin. Ha, madem konuyu uzatmak istiyorsunuz, buyrun ben de bilinmiş bir yargıyı ortaya atarak bir nebze kavganıza ortak olayım. Zamanında 1000 liraya denk gelen R9 290, 1300TL değerindeki GTX780'i geçiyordu. 1400 liraya denk gelen R9 290X, 1900-2000TL arası seyreden GTX780 Ti'yi 1080P ve 1440P'de çoğu zaman eziyordu. Aradaki fiyat farkı göz önüne alınsın. Ben de ortaya bir yargı attım ve böyle devam edecek, lütfen biraz daha sakin.

Ha, dipnot da ekleyeyim. Az önce GTX 1590 ekran kartımı aldım, eve geldim.

@Neutral
Ben SLI veya CF oyunlar tam olarak desteklemiyor demedim isterse %100 performansta kullan bana ne? Ama elektrik faturası fazla gelince sıkıntı oluyor. Uzun vadede daha fazla para ödemek iyi değil. He bunu 3-4 seneye bölersin problem değil. Ama sistem gelip geçici değil ki. Toplarsın bozulana kadar devam edersin. Şimdiki bilgisayarların ömrü 10-15 sene vardır. Sorun çıkarmadan kullanırsın. 15 senenin sonunda GTA V hala aynı performansı verir. Güncelliğini yitirir performans vermez oyunları kaldırmaz ama vereceği ham performans neredeyse aynı kalır. Yani 10 sene kullanacağın sistemi watt-performans olarak bakmalıyız. Ben anlattım 24 lira falan fark olacak ayda hadi 20 lira olsun diyelim. Küçük bir hesaplama yapın. Günde kaç saat oyun oynuyorsunuz vesaire. Bunları ön görü yapın, hangisi daha cazip geliyorsa onu alın.

@Because Im Batman Daha önce AMD kullandın mı bilmiyorum. Bir iş yerinde çalışıyor musun onu da bilmiyorum.
Para kolay kazanılan bir şey değil. Hayatımızda kaç tane ekran kartı kullanıyoruz da bir markayı kötüleyelim? MSI R9 390X kullandım yükte 80 dereceyi buluyordu, daha ne deyim ki ben sana.

Ek olarak "kuyruk acısı" diye bir tabir var ama ceza yemeyim diye burada kullanmak istemiyorum.
Daha önce kullandım şimdi de kullanıyorum. Kaldı ki kartın 80 derecede çalışmasının problemi büyük ihtimal sensin. Benim arkadaşımda kullanıyor R9 390X kasanın hava sirkülasyonu gayet iyi 65-70 derece civarlarında. Siz işlemciyi, ekran kartını alıp direk kasaya monte ediyorsunuz kasanın hava sirkülasyonu nasıl onlar önemsiz takayım oynayayım mantığıyla hareket ettiğiniz için ısınması gayet normaldir. Bu arada bir iş yerinde çalışıyorum bunun konuyla alakası ney onuda anlamadım para kolay kazanılmıyor doğru fakat daha ucuza aynı performansı almak varken gidip pahalısını alıyorsanız bana paradan konusundan bahsetmeyin. Bu arada kimsenin kuyruk acısı yok doğruları söylemek ne zamandan beri kuyruk acısı oldu? Sizin mantığınızla hiçbir şekilde yorum yapmayalım her yorum yaptığımızda kuyruk acısı olarak mı algılayacaksınız?

@CJack60 Hocam TeknoSeyir ürünün hem iyi hem kötü yanlarını söylüyor. İnceleme yapan kişi tarafsız olmalıdır ki doğru yönlendirme yapsın. İnsanlar bu insanlara güvenip ürün alıyor onlar tarafsız olmalıdırlar.

Konudaki arkadaşları tek tek tebrik ediyorum yorumlar süper bu konu örnek olmalı insanlara.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı