RX480 sıcaklık sorunu

Nightswt

Kilopat
Beyler kartımda yine sıcaklık sorunu var. GTA5'te fan çok dönüyor 80'li dereceleri buluyordu ve özellikle şehirden uzaklaştığımda yolda giderken etrafta çimler olduğunda kasmalar yaşıyordum şimdi de ilginç şekilde sıcaklık 60 derecenin altında gösterip fan %84'le dönüyor. Assassin's creed syndicate oyununda ara sıra kasmalar yaşıyordum ve fan yine çok dönüyordu rahatsız olup fanı %40'lara çekince 88 derece oluyordu kart. PUBG oyununa girince sıcaklık anında 88 derece oluyor fan %84'le dönüyor. Furmark testi yaptım 15 dakika en fazla 84 derece oldu. Önce değiştirdiğim iki kartımda yine sıcaklık problemleri olup değişim istemiştim ama o zamanlarda oyunlarda ve benchmarklarda bir süre sonra gri ekran oluyordu. Şimdi testlerde ve oyunlarda gri ekran olmuyor ama oyunlarda durum vahim. Kartta sıcaklık problemi olması için gri ekran olması şart mı? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benchmark da 84 oyunlarda neden öyle? Gri ekran olayını açıklayabilir misin?Sıcak havaya bakmadım ama GPU-Z ile MSİ afterburner programı değerleri aynı. Bıktım artık yeter 1 ay beklemeye bile razıyım yeter ki paramı geri alayım.Başka düşüncesi tavsiyesi yorumu olan var mı? Sizlerin düşüncesiyle kartı yollayacağım ya da yollamayacağım. Sonra sorun yok diyip geri vermesinler.

Benchmark da 84 oyunlarda neden öyle? Gri ekran olayını açıklayabilir misin?Sıcak havaya bakmadım ama GPU-Z ile MSİ afterburner programı değerleri aynı. Bıktım artık yeter 1 ay beklemeye bile razıyım yeter ki paramı geri alayım.Başka düşüncesi tavsiyesi yorumu olan var mı? Sizlerin düşüncesiyle kartı yollayacağım ya da yollamayacağım. Sonra sorun yok diyip geri vermesinler.

Kasanın hava sirkülasyonu nasıl ? Kaç girişi ve çıkışı var ? Biraz bilgilendirir isen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum gerçekten çok doluyum ben bu kart olayından o kadar çektim ki sayılı kişilerdenim bir çok konu açmıştım. Ankara'da yaşıyorum kasa alt tarafta arkası açık daha doğrusu kestim hava gitsin diye. Yan tarafları kapalı ama boşluk var. 4. kartım bu değişim yapmaktan gına geldi bunu ne zaman aldım unuttum ama bayağa oldu. Sıcaklık 75-80 arasıydı oyunlarda 1-2 ay öncesine kadar güncelleme geldi ondan mıdır bilmiyorum sıcaklık 70'lere düştü GTA'da fan hızı gayet iyiydi sıcaklıklar bile normale dönmüştü ama dikkat ettim hiç değişmeyen oyunda öldüğünde falan fan daha hızlı dönmeye başlıyordu. Syndicate whitcer 3'te falan her kartta olduğu gibi yine de çok dönüyordu sıcaklık 78-80 fan hızı da 60-70'lerdeydi. İlk kartlarda oyunlarda takılma hiç yoktu yine de. Şu an oyunlarda kasma da yaşıyorum. Az önce denedim bu sefer de GTA'da sıcaklık 70'lerde dolandı fan 84'e çıktı hemen. Fanı 30'a aldım sıcaklık yine aynı kaldı ama kasma her oyunda oluyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı