Çözüldü RX480 termal macunu taşmış durumda

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cozz

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartımda uzun süredir ısınma sorunu var. Termal macun yenilememe rağmen düzelmiyordu. Bugün tekrar denemek için açtığımda termal macunun sürülen yerden yanlara taştığını ve üzerinde neredeyse hiç olmadığını fark ettim. Bunun bir çözümü var mıdır acaba yoksa açılınca olan bir durum mudur? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Sapphire RX480 Nitro 4 GB.

Çözüm
Merhaba konunuza denk geldim. Değişim olmuş muydu macun değiştirince?

Ekran kartım ısındığı için darboğaz yapıyordu. Macun değişimi sonrası ısınma sorunu çözüldü hocam. Düşük ayarlarda 80 dereceye geliyordu. Macundan sonra yüksek ayarlarda 70 derece oluyordu.
Herkese teşekkür ediyorum mx4 alacağım. Sonucu paylaşırım uygulama sonrasında.
@Mangal_EYC @KuoNN Öncelikle yardım ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Arctic Mx-4 satın aldım ve uyguladım.Önceden clock hızını ve fan ayarlarıyla oynadıktan sonra bide oyunun ayarlarını düşürerek zor oynadığım oyunu çok rahat bir şekilde oynamaya başladım. 20 derece gibi bir düşüş oldu diyebilirim.Sorunum çözüldü yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Herkese teşekkür ediyorum mx4 alacağım. Sonucu paylaşırım uygulama sonrasında.
@Mangal_EYC @KuoNN Öncelikle yardım ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Arctic Mx-4 satın aldım ve uyguladım.Önceden clock hızını ve fan ayarlarıyla oynadıktan sonra bide oyunun ayarlarını düşürerek zor oynadığım oyunu çok rahat bir şekilde oynamaya başladım. 20 derece gibi bir düşüş oldu diyebilirim.Sorunum çözüldü yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

Ekran kartım ısındığı için darboğaz yapıyordu. Macun değişimi sonrası ısınma sorunu çözüldü hocam. Düşük ayarlarda 80 dereceye geliyordu. Macundan sonra yüksek ayarlarda 70 derece oluyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı