RX550 4 GB overclock sonrası sorunlar

berats1

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC garantiliyken ekran kartıma overclock yaptım 10 FPS artış yaşadım ancak getirdiği sorunlar yanı overclock sonrası geldiğini düşünüyorum ben. Power Supply'dan cızırtı sesi geldi kasayı hafifce kaydırdım ses gitti onun haricinde oyundayken birden ekran gri oldu ses geldi değişik bir ses, kapattım yeniden açtım WattMan ayarları geri yüklendi dedi. Ondan sonra bugun PC'yi açtım 2 kere evin şalteri attı. Power'ın dışında 350W yazıyor ama satın aldıgım da 500W diye biliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
  • İşlemci: Intel i5-3470
  • Ekran kartı: Elsa AMD Radeon RX550 4 GB 128 Bit GDDR5.
  • Anakart: Turbox H61C Intel H61 1600 MHz DDR3 soket 1155m ATX.
  • RAM: 16 GB 1600MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PC garantiliyken ekran kartıma overclock yaptım 10 FPS artış yaşadım ancak getirdiği sorunlar yanı overclock sonrası geldiğini düşünüyorum ben. Power Supply'dan cızırtı sesi geldi kasayı hafifce kaydırdım ses gitti onun haricinde oyundayken birden ekran gri oldu ses geldi değişik bir ses, kapattım yeniden açtım WattMan ayarları geri yüklendi dedi. Ondan sonra bugun PC'yi açtım 2 kere evin şalteri attı. Power'ın dışında 350W yazıyor ama satın aldıgım da 500W diye biliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
  • İşlemci: Intel i5-3470
  • Ekran kartı: Elsa AMD Radeon RX550 4 GB 128 Bit GDDR5.
  • Anakart: Turbox H61C Intel H61 1600 MHz DDR3 soket 1155m ATX.
  • RAM: 16 GB 1600MHz.
Hocam öncelikle güç kaynağındaki cızırtı sesi genelde kablo tam oturmadığı zaman gelir.(Bende hep öyle oldu.)
Anakart ve Güç kaynağını elinden bir şekilde çıkartıp daha düzgün markaların ürünlerini almaya çalış en azından aldığın sisteme yazık olmaz.

Hocam öncelikle güç kaynağındaki cızırtı sesi genelde kablo tam oturmadığı zaman gelir.(Bende hep öyle oldu.)
Anakart ve Güç kaynağını elinden bir şekilde çıkartıp daha düzgün markaların ürünlerini almaya çalış en azından aldığın sisteme yazık olmaz.
Ustam bir magazadan aldim degisim yapacaklar umarım düzgün bisey yollarlar .

Hayır. Kanıtınız yok çünkü. Keşke araştırsaydınız almadan önce. TurboX'un namını bilmiyorsunuz galiba.
Bilmiyorum açıkçası ada ama sana şunu söyleyebilirim yeni nesil oyunlar 30 fps eskileri zaten 60 fps lerde 80 fps lerde geziniyorum tek sorunum overclock gücü yetmediginden dolayı mi böyle oldu diye sormakti.
Usta valla marka belirtmeden satiliyordu ben simdi hangi marka istiyim yollamalari icin
Usta valla marka belirtmeden satiliyordu ben simdi hangi marka istiyim yollamalari icin
Turbox ve everest gibi markalar istemediğini belirtseydin keşke.

Geri
Yukarı